Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jártatok már úgy, hogy egymásr...

Jártatok már úgy, hogy egymásra merőleges utak egyszerre kaptak zöld jelzést?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt a Podmaniczky utcából akartunk ráfordulni, átmenni a Bajcsy-Zsilinszky úton vagy 4 másik várakozó autóssal. A lámpán felvillant a készülj sárga a piros alatt, majd a zöld. Én egyből kilőttem a szélsőből, hogy balra a Bazilika felé vegyem az irányt. Jobbról a Nyugati tér felől őrült dudálás, ma fékezés mindenki részéről. Ösztönösen a tükörbe néztem, hátha én néztem el valamit, de csak azt láttam, hogy mögöttem levő is és a mellettem (fedezékben) jövő sáv is elindult. Persze a szidást és az ujjmutogatást én kaptam, mert én voltam kívül és a mögöttem jövő, a belsősök szépen el tudtak közben menni. Az egészben az fájó, hogy aki mutogatott, annak el sem jutott a borsónyi agyáig, hogy 5 autós nem nézhet el egy lámpát, vagyis kettős indítás volt. Az, hogy a gyalogosoknak mit jelzett azt nem tudom. Hívtam a rendőrséget és ott nem hitetlenkedtek, állítólag a Vilatinál látszik az ilyen hiba. Kis híján 10 autó ment gallyra ha lendületből mentünk volna és nem állásból. Egyedül egy taxis fogta fel, hogy mi történt. Nem volt meglepődve.

2013. júl. 24. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami elromolhat, az el is romlik és ez bizony csúnya baleseteket tud okozni. Én is láttam már hasonlót, az egyik, mára körforgalommá átépített rózsadombi kereszteződésben.
2013. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nem volt velem ilyen. De érdekelne ki fizet kinek, ha totálratörik egymást az autósok egy ilyen helyen? Mert ugye egyik sem hibás ,mindenki a saját zöldjét nézi. Főleg akkor van gáz ha valaki lendületből megy bele a zöldbe, fékezni sem lenne ideje.
2013. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma arra jártam, a lámpa működött, de a Vilati kiásott pár négyzetmétert az úton. Valami kábel durranhatott el. Gondolom ha karambol lett volna akkor letagadják, hogy a lámpa hibás volt, így nem kell kártéríteni, ami akár több tíz mila is lett volna ha összemegy a mi oldalunk 5 kocsija másik 5-tel. Gondolom a Nagymező utca irányítása is bezavarhatott. Elvileg a Podmaniczky következett volna, már akkor pirosban álltak ketten amikor a Nagykörúton átmentem. Általában úgy állítják be a lámpák sorrendjét, hogy a keresztforgalmat a lehető legjobban be lehessen látni ha esetleg valaki a narancssárgán akar átcsusszanni.
2013. júl. 25. 22:27
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én egyből kilőttem a szélsőből, hogy"


Teljesen felesleges továbbolvasni.

2021. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!