Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell elindulni?

Hogyan kell elindulni?

Figyelt kérdés

Vicces kérdésnek tünik,de mégis teljesen komoly.


Szóval kezdem ott: A mult héten meg lett a Kresz vizsgám eredményképp hibátlanul átmentem,és tisztában vagyok a szabályokkal.

Valahol azt hittem hogy az auto vezetés könnyebb lesz mint a kresz vizsga.

Ezt a részt egyértelmüen jobban vártam mint a kreszet,itt már nem kell egész nap a könyvet bújni.


De! A probléma az hogy voltam vezetni,és nem tudok az autoval elindulni.

Ugye a következö képpen csináltam: Kuplung tövig be,egyes sebességbe kapcsolás,kézifék kiengedése.


Ezután kis gázt adtam majd folyamatos lassú tempoban emeltem fel a kuplungot.


Amikor viszont a kuplung be volt nyomva és ráléptem a gázra akkor meg emelkedett a motor hangja én megijedtem és lekaptam azonnal a kuplungrol a lábam. Azért mert azt hittem hogy ezután nem fog a motor ugy bögni.


Hirtelen kuplung elengedése után szoval történt hogy a kerekek elkezdtek elég hangosan csikorogni. Elindulni végül is eltudtam,de nem ugy ahogy kell. Ezután kiszáltam az autobol a kerekeket megfogtam és szinte teljesen felmelegedtek.


A hétköznapokban ugye nem ugy kell elindulni.

De a legérdekesebb abba hogy kanyarodni megállni és az uton tartani az autot ezt mind meg tudom csinálni,de az elindulást nem.


A kérdés még is az hogyan kell elindulni normálisan?


Kérlek titeket irjatok le mindent pontosan,mert még nagyon kezdö vagyok,és nem nagyon értem a dolgokat. Remélem azért sikerült nekem is érthetöen elmondanom hogy mi a helyzet.



2013. aug. 6. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Értem.


Nekem azt mondták ismeröseim is ugy kell indulni hogy; Kuplung tövig be,kicsi gáz és a kuplumg engedése lassan.


A másik az több helyen is olvastam hogy ugy kell elindulni hogy;

Benyomom a kuplungot egyesbe rakom az autot, a kuplungot viszonylag

"Gyorsan" fel engedem a surlodási pontig de gázt még nem nyomok egy csöppet se.

Majd mikor már elértem a surlodási pontig meg lendül kicsit az auto,közben adok neki egy kis gázt,és a kuplungot a surlodási pontrol szépen lassan egyenletesen fel engedem.


A 2 közül melyik a hatásosabb melyik igaz?

Vagy esetleg mindkettö hülyeség?


Tehát a lényeg az hogy a gázt csak akkor kell neki adni amikor a kuplungot már a surlodási pontig felengedtem?


Vagy már akkor kell a gázt nyomni mikor a kuplung még tövig be van nyomva?

2013. aug. 7. 10:55
 12/16 anonim ***** válasza:

Neked azt ajánlom először, de szerintem az oktatód is majd azt mondja hogy előtte adjál gázt, mielőtt csúsztatod a kuplungot.Szerintem eleinte lassan emeld fel a kuplung pedált mert még nem fogod érezni eleinte.

És azért ajánlom ezt mert ha bénabban is kuplungolsz a motor fordulatszáma valamelyest kompenzál. Ja és ha csúsztatod és utána akarnál gázt adni, akkor meg ha rosszabbul kuplungolsz lefulladsz vagy érzed hogy le akar fulladni és adni akarsz egy gázfröccsöt és a fordulatszám fel megy majd az egekbe

Ugy is lehet használni h ahogy csúszik a kuplung közben adod neki a gázt

De ez csak elmélet RÁ kell majd érezned.


És hogy miért dízelt ajánlok tanulóautónak, mert nyomatékosabb a dízel motor és elinduláskor nem árt a nyomaték.

2013. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Értem ma is voltm gyakorolni saját autoval.


Én ugy csináltam hogy ; Kuplung tövig be majd egyesbe ezután a Kuplungot szépen lassan elkezdtem engedni de a gázt nem nyomtam.


Mikor már a kuplungot félig felengedtem,akkor lehetet érezni hogy az

'autó húz' ilyenkor kezdtem el neki finoman gázt adni,majd szép lassan a kuplungot felengedtem.


3x viszont lefulladtam mert a kuplungot tul sokáig emeltem gázt meg nem adtam.


De 10 böl 7 szer már elég jó ment,a kerekek nem csikorogtak.

Ugy érzem gyakorlok minden nap egy kicsit + jönnek a rutin orák és befogom tudni tanulni.

2013. aug. 7. 15:35
 14/16 anonim ***** válasza:
Simán. Csak rá kell érezni a kuplung határaira (ami minden autóban más), gáz csak segít ebben, de az ráér még, előbb nélküle tudj elindulni.
2013. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Most ezt pontosan nem értem.


Gáz nélkül hogy lehet elindulni? Nekünk Benzines Suzuki autonk van de ha teljesen felengedem a kuplungot és gázt nem adok akkor lefullad a kocsi.


Lehet én vagyok hülye. De akkor most ez komolyan hogy van?

2013. aug. 9. 08:04
 16/16 anonim válasza:
Szia!Most tévedtem ide,de nem tudom megállni hogy ne írjam le.Ne gyakorolgass apukáddal.Az oktatók jobban tudnak olyan kezdőt tanítani akinek fingja sincs az egészről mert nincsenek rossz berögződések.Hidd el.Azért vannak hogy megtanítsák.
2013. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!