Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen ütközés esetén ki a...

Egy ilyen ütközés esetén ki a hibás? 3 sávos út, a 2 szélső sávból egyszerre akar a középsőbe menni 2 autó.

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 11:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
:) Elég gyakori probléma, és senki nem tudja, mi a péló van ilyenkor..
2009. okt. 30. 16:25
 12/27 anonim ***** válasza:
12:18 voltam.. bocsánatot kérek akkor, én értettem félre :)
2009. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Jahhhj de az Üllőin is van ilyen még a fradi pálya előtt na ott nincs jobbratartás mert van ami a hídra megy és ha megváltoztatod a véleményed?? Nincs záró sehol!!!!
2009. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy jobbkéz-szabály érvényesül ilyenkor, de nem vagyok benne biztos :-)
2009. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A jobbkéz-szabály szerint a külső sávból befelé menőnek van elsőbbsége. De akkor mi van a jobbra tarts szabállyal?
2009. nov. 3. 10:26
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem tudni, hogy előzés vagy mi célból akar valaki sávot váltani, de ha nincs kikényszerítve, akkor ilyen szituáció nem fordulhat elő kellő körültekintés esetén.

Ha valaki sávot vált, akkor azt jelezni kell. Szerintem mindkettő egyformán hibás.

2009. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
egyértelmű:aki később rakta ki az indexet...
2009. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
És azt hogy bizonyítod be utólag, h ki rakta ki később az indexet? Nyilván mindenki meg van győződve, h ő :S
2009. nov. 4. 18:22
 19/27 Domovoy válasza:
Nos, én magam nem vagyok nagy vezetői múlttal rendelkező egyén, de a józan paraszti agyamat véve, miért akart az autópályán a legbelső sávban lévő a középsőbe menni? Általában azt az igencsak ütemesen haladók szokták használni. Lehet hogy éppenséggel gondolt egyet hogy kevésbé fogja nyomni a gázt, vagy hogy mögötte jött egy még vehemensebb autó, aminek akart volna szabad utat adni. De én személy szerint így vagyok vele, hogy minél bentebbi sávban haladok, annál jobban haladnék. :D
2009. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Szerintem ugyibár a jobbról érkező ha előz,az előzés megkezdése előtt meg kell győződnie arról,hogy azt biztonságosan mások akadályoztatása nélkül megteheti.Tehát ezek szerint ö a hibás.Viszont a balról érkezőre pedig a sávváltás szabályai vonatkoznak,melyek szerintem ugyanazok.Ez valóban jó kis kérdés,mert kisebb kocc után nem csinálunk nagy ügyet,fifti-fifti.Na de egy nagyobb kárnál már rendőrt kell hívni,remélhetőleg ő tudni fogja ki a hunyó.Most már én is kíváncsi vagyok rá..:-)
2009. nov. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!