Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő tanultatok meg...

Mennyi idő tanultatok meg vezetni a nulláról?

Figyelt kérdés

Inkább azoktól kérdem akik a sulit a nulláról kezdték.

Én volán mögött még sosem ültem ezelőtt, négy órát vezettem a tanárral, de állandóan azt hajtogassa, hogy gyenge vagyok. Amikor először beültem még azt sem tudtam, hogy mire jó a kuplung vagy, hogy hogyan kell használni a sebességváltót. Jelenleg inkább a kuplung-gáz lenyomásának a kombinációját induláskor próbálom tanulmányozni.


2013. szept. 29. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nulláról indultam én is, ha jól emlékszem 78 órát vettem összesen
2013. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vezetni olyan 150-200 ezer km alatt tanultam meg...


Ha arra gondolsz, hogy mennyi idő után vizsgáztam le, akkor a 31. órán vizsgáztam. Soha előtte egy percet sem vezettem semmilyen járművet, csak biciklit.


Az oktatóddal pedig olyan kapcsolatot alakíts ki, hogy ő nem egy középiskolai tanárod, őt te keményem megfizeted, hogy megtanítson valamire! Nem kell vele tiszteletlennek lenni, mivel a "mentorod", de mégis, lehetnek, sőt, kell, hogy legyenek elvárásaid vele szemben. Ne azt hajtogassa,hogy gyyenge vagy, hanem kérd meg, hogy magyarázza el ezt vagy azt újra, mutassa meg! Ha nem vagy egy hullámhosszon az oktatóval akkor pedig válts. Nagyon drága az oktatás, egy rossz oktatóval 50-60-70 órákat is elszöszölhetsz, mire le tudsz vizsgázni, míg egy hozzád illő oktatóval lehet ez csak a fele lesz... Ne legyen mindegy óránként sokezerért, tegye oda magát az oktató is!

2013. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

18 vezetett (30 aláírt) óra után mentem vizsgára.

Aztán pár ezer km után kezdett magától menni a dolog, már nem kellett arra figyelni, hogy épp mit is kell csinálni a kocsival. De így a félmillió km környékén is biztos lenne még mit tanulni.

2013. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kötelezőn kívül még 4 vagy 5 órát vettem. És átmentem elsőre.
2013. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
72%

Én nem tudok vezetni, és sajnos pénzem sincs hogy órákat vegyek, de azért ez érdekes, hogy valaki minél idősebb annál nehezebben teszi le a jogsit. :)

Pl. az osztálytársaim (17-18 évesek) mind elsőre lerakták, és több tanár és ismerős mondta, hogy ő meg 3-szor vizsgázott, és mégsem sikerült, és hogy egyszerűen nem érti, hogyan sikerülhet valakinek elsőre.

Én nekem nem tudom, hogy sikerülne-e, de az biztos hogy először nagyon félnék kint az úton. Meg azt sem értem, hogy hogy nem tévednek el. Mármint tudom, hogy lehet venni GPS-t, de én akkor is sztem még több hónap után is egyszerűen beparáznék, hogy "jajj, most merre, és hogyan"? Meg egyszerűen nem is tudnék figyelni ennyi felé. Egy csomó tábla meg lámpa van. Tuti ideg összeroppanást kapnék 1 óra vezetés után :)

2013. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom ez is olyan mint a biciklizés, egy idő után már nem kell az autó kezelésére különösebben figyelni, mert majd reflexszerűvé válik. Ilyenkor természetesen jobban tudunk koncentrálni az útra és a táblákra.
2013. okt. 1. 13:15
 7/9 anonim válasza:
53%

Ez biztos így is van. És szerintem az is számít, hogy valaki vesz-e magának kocsit, tehát hogy pl. tud-e órákon kívül gyakorolni vele. Sajnos nekem erre sincs lehetőségem.

És szerintem is válts tanárt. Lehet hogy ő már olyanokhoz szokott, akiknek a szüleik vezettek autót, meg már van valamilyen tapasztalatuk. Attól még hogy mondogatja nem fogod jobban megtanulni. Sajnos.. Én már 19 éves vagyok, mégsem tudtam becsatolni az övemet a taxiban :) nem tudom akkor ehhez mit szólna :)

2013. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Észrevettem, hogy amióta ismerem az autót mechanikai szempontból, pontosabban a működési elvét és a főbb alkatrészeket, azóta jobban megy a vezetés. Nem nyomok satu féket kuplung nélkül, visszaváltás előtt megfékezem az autót, meg ilyenek. Amíg csak azért csináltam így, mert így mondták, addig nehéz volt gyorsabb manőverezéseket végrehajtani, mivel néha nem jutottak eszembe a dolgok, de most, hogy tudom az okát is ezeknek, automatikusan próbálom jól csinálni...sajnos az elmélet és a gyakorlat között van egy hatalmas szakadék, ezért nem sikerül mindig jól csinálni.
2013. okt. 1. 23:14
 9/9 anonim válasza:
Már nagyon nem aktuális a válasz, de én 45 óra alatt tanultam meg ténylegesen, magabiztosan vezetni :)
2015. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!