Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés miatt vették el...

Ittas vezetés miatt vették el a jogsiját egy ismerősömnek. Tárgyalása lesz, amire kirendeltek mellé egy ügyvédet. Szerintetek érdemes "rendes" ügyvédet fogadni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Vagyis adva vannak a jogszabályok, a szondával vitatkozni nem lehet, balesetet nem csinált, mit tud ilyenkor tenni egy ügyvéd?
2013. okt. 31. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Egy jó ügyvéd pl megegyezik az ügyésszel, hogy ebben az ügyben a másik engedjen, egy másik ügyben meg ő fog.

Így az ügyész ejti a vádat és a barátod nem kap az ég világon semmit.


Viszont nem biztos, hogy megéri az ügyvédi díj, pláne, hogy ugye részegen vezetni iszonyatos felelőtlenség, meg is halhatott volna, meg még jópár vétlen másik ember.

2013. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Első te mégis melyik országban élsz? Magyar jogállamban ilyen nem fordulhat elő, ha mégis és kiderül ezek az ügyvédek már nem praktizálhatnak tovább.


Nincs értelme jobb ügyvédnek, ha bizonyított az ittas állapot, úgyis bukta.

2013. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
41%
Remélem bukja. Ilyen tetves ittas vezető miatt halt meg a barátom. Úgyhogy ne fogadjon ügyvédet,ha ivott,viselje el a büntetést is.
2013. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Remélem, ilyen nem történik ebben az országban, bár már nem sok illúzióm van.

2. Én is így gondolom, ezért tettem fel a kérdést. Ha a sofőr ivott, megállapítják az ittasság mértékét, és annak megfelelő szankciókat. Mit lehet ezen vitatni? Minden benne van a jogszabályban.

Emellett amit megnyerhet az illető a bírság mérséklésével, odaadja az ügyvédnek.

Ennek ellenére a múltkor egy ügyvédnél rengeteg "ittas vezetés" dossziét láttam.

2013. nov. 1. 12:32
 5/5 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Megértem az indulatod, bár ezen a gondolatmeneten haladva elég sok embertől megtagadnám az ügyvédi védelmet.
2013. nov. 1. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!