Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen ébren tartó gyógyszert...

Milyen ébren tartó gyógyszert ismertek, ami legalább pár óráig tartaja még az ébrenlétet vezetés közben?

Figyelt kérdés
A gyógyszer érdekel és tapasztalat aki szedte már és nem érdekel, hogy aludd ki magad meg blablabla...
2013. nov. 14. 01:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Koffeintabletta. Csak megvan az a veszély, mint a kávénál, hogy ha túl fáradt vagy, egy ideig ébren tart, de utána meg minden előjel nélkül eldőlsz és elalszol. Meg hát mivel tabletta, elkezded kapkodni ötösével, miközben kávéból ugyanennyit nem tudnál meginni 2 perc alatt, szóval a szíved lüktethet tőle ha hajlamos vagy rá.

Legális gyógyszerből ez a kínálat:D

2013. nov. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Érdekelni fog, meg a hatóságokat is, ha majd letarolsz egy buszmegállónyi embert, vagy belemész a szembejövőbe.
2013. nov. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Nekem mind1 mit fogsz szedni,de amikor meghalsz remélem egy tóba hajtasz és senkiben sem teszel kárt.
2013. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Áh, a koffeintabletta nem jó semmire, ha vezetsz. A teával és a kávéval ellentétben (amelyek hatásgörbéje elnyújtottabb), a tabi hatása igen gyorsan elmúlik és máris leromboltad a gyerekszobát vagy megnéztedx mikor jön a busz, magad alá gyűrve 10 embert. A tabletta max. egyetemistáknak jó vizsga előtti éjszaka....


Tudom, nem erre vagy kíváncsi, de nagyon szépen kérlek: inkább aludj (félreállva persze), ha túl fáradtnak érzed magadat. Senkinek sem jó, ha meghal vagy megsérül miattad bárki és főleg neked lesz szar, ha túléled és börtönbe kerülsz. Kérdezd csak meg szerencsétlen srácot, aki letarolta a Közvágóhídnál egy furgonnal a megàllót, pedig már ugye majdnem otthon volt... Most ücsörög és borzasztóan bántja, hogy kinyírt 3 embert.

2013. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Én energiaitalozni szoktam, szerintem az a legjobb, egyébként, ha rágózol közben az is sokat számít, vagy kajálsz, ilyesmi.

De, ha fáradt vagyok kimegyek, van elég gyakran pihenőhely pálya mellett, 15 percet alszok és mintha kicseréltek volna.

Ez a rögtön a legrosszabbra gondolok vaker, olyan idegesítő e a sok tudálékos, én tiltanám ki az összeset, aki nem a kérdésre válaszol, sok a megmondóember, sajnos kevés belőle az, aki értelmesen javasolja inkább az elképzelését...

2013. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
08:14 Most mondjam azt a kérdezőnek, hogy járjon bringával, mert én azzal járok és még sosem voltam álmos rajta? Arra még kevésbé lenne kíváncsi... ellenben nagyon szeretném, ha nem azon múlna az életem, hogy a kérdező mit szedett be pár órával korábban.
2013. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dörmögő ***** válasza:

08:14

Akkor ha valaki azt kérdezné hogy ittasan hogyan kell biztonságosan vezetni akkor azt is jótanáccsal látnád el?

Megjegyezném hogy a balesetek leggyakoribb oka a fáradság. Linket nem hoztam, aki nem hiszi az keresse meg magának.

Hogy a kérdésre is válaszoljak ha már nagyon fáradt vagy akkor igyál kávét, engedj be magadra friss levegőt, és ha tudsz akkor szotyizzál, vagy mégha nem is alszod ki magad akkor is húzódj le egy félórára pihenni ha van erre lehetőséged.

2013. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan életemben nem aludtam el akaratlanul, meg amúgy sem vagyok jó alvó, de amit mások mondtak, az alapján a legtutibb módszer a hideg, mert ha vacogsz, akkor garantáltan nem fogsz elaludni, a kellemes mértékű meleg viszont altató hatású.
2013. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én jobb híján energiaitalt használok, illetve megállok, amikor már többet van csukva a szemem, mint nyitva... (Hamarabb is, ha nem teljesen kihalt úton megyek.)

Plusz kiáltok néha minél nagyobbra tátott szájjal, az kicsit felébreszt :)

2013. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazat adok mindenkinek, csak itt nem pár 100 km hagyományos vezetésről van szó, hanem nemzetközi árufuvarozásról, ahol egyhuzamban le kell nyomni, minimum 1300 km-t átlag.
2013. nov. 14. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!