Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire kell tartani vezetés...

Mennyire kell tartani vezetés közben a rendőrségtől? Én már félek!

Figyelt kérdés

Sokan óvtak attól, ha előttem megy egy rendőrautó, akár 40 el inkább menjek sépen ne szorosan mmögötte, egyenletes tempóval, mert ha megelőzöm, lehet felnyomják a szirénát megkérdik hova ilyen sietős.

vagy hogy indexeljek, ha 1 centit is átmegyek a vonalon, mert jönni fog hátulról a sziréna hang, ha kikerülöm a busz a megállóban, vagy egy bringást az út szélén... A sárgán ne is próbáljak átmenni, mert kitalálják hogy a kocsi vonóhorga már piroson volt!


És azt mondták ha rossz napja van a rendőrnek, hiába a jogsi, forgalmi, hiába vannak rendben a papírok, kitalálnak valamit, hogy megbüntethessenek, még ha nem is csináltam nagy galibát! Mondjuk kiszedetik velem az elsősegély csomagot, és ha taláélnak benne 1ejárt cuccot is, nyekkenek!

Ez igaz? Már kezdek parázni, ha mögém fordul egy rendőrautó!

Kezdek félni. :S



2013. nov. 4. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én eddigi tapasztalatom a rendőrőkkel egyáltalán nem negatív.


"indexeljek, ha 1 centit is átmegyek a vonalon, mert jönni fog hátulról a sziréna hang, ha kikerülöm a busz a megállóban, vagy egy bringást az út szélén... A sárgán ne is próbáljak átmenni"


Ezeket akkor is be kéne tartani, amikor nincs rendőr a közelben...


"És azt mondták ha rossz napja van a rendőrnek, hiába a jogsi, forgalmi, hiába vannak rendben a papírok, kitalálnak valamit, hogy megbüntethessenek, még ha nem is csináltam nagy galibát! Mondjuk kiszedetik velem az elsősegély csomagot, és ha taláélnak benne 1ejárt cuccot is, nyekkenek! "


Az az esetek nagy többségében abból fakad, hogy ha nem is szóban, de a "miafasztakarszteidióta" gyilkos tekintettel nézel a rendőrre. 10 éve van jogsim (kb 130e km), de még nem büntettek meg igazoltatáskor, pedig volt már nálam 15 éves eü.doboz (pont akkor, amikor állítólag mindenkit megbüntettek érte). Pedig nincs rendőr ismerősöm, tök átlagos fazon vagyon (szerintem).


Múltkor (még nyáron) konkrétan a lámpánál mellém állt egy rendőrautó, lehúzott ablakok, nálam "szól" a zene, túráztat és biccent, hogy verseny (pedig nem sportos autóm van). De nem versenyzek. Rendőrrel azért nem :)

Persze ha igazoltatnak, bennem is van egy kis feszültség, izgulok. Ez szerintem természetes. Alapvetően kevés rendőrnek a célja a szopatás, de biztos vannak olyanok is.

2013. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig milyen Youtube videó lenne már ha kiálltál volna egy rendőr Opellal szemben, és lenyomod! :)

Én nem szoktam attól beparázni, mert éppen én mögöttem van egy rendőrautó. Akkor jobban odafigyelek a sebességemre, ennyi. Ő is megy a dolgára és én is.

Már 5 éve vezetek (tudom, nem egy rettentő nagy időszak) de még egyszer nem szedtek ki a forgalomból. Meg nem is értem, most akkor állítsanak le minden autóst aki előttük van?

2013. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazán van így.

Az első kijelentésed butaság, mert egy idő után pont az lesz gyanús, hogy a seggükben mész. Az pedig hogy mikor rántja rád a szirénát kiszámíthatatlan, mert amikor olyan kedvük van, akkor megállítanak rutinellenőrzés céljából. Engem pont ma állítottak meg. Mindent rendben találtak, kaptam egy ejnye-bejnyét a kiégett bal hátsó féklámpa miatt, meg megkérdezték, hogy honnan van az a 3 új tévé a csomitartóban. Mondom hogy magamnak és 2 ismerősömnek vettem, mert akciós. Ha szeretnék, a számlát is megmutathatom. Utána mondták, hogy jobban rögzítsem, mert látták, hogy mozognak dobozok, vigyázzak az ilyen drága dologra. Ennyi.:)

A többségük normális. Egyszer fogtam ki két k*cs*göt, akik mindenbe bele akartak kötni. Mondom hogy akkor én is beleköthetek abba, hogy a szolgálati autónak 2 lámpája nem ég, és hogy az öltözetük sincs rendben, mert hiányos. Utána mondták hogy jó, menjek..


A rendőrtől nem kell félni, hacsak nem vagy olyan helyzetben, amikor tényleg félned kell a hivatalos szervtől, mondjuk, ha az elsősegélydobozban sebkötöző helyett 1 kiló "cucc" van.. Ha meg levillog ne ijedj meg, általában csak rutinellenőrzés. Ha tényleg félsz, az meglátszik, és komolyabban át is fognak téged nézni.

2013. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én speciel pont azoktól írtózom, akik ha meglátnak egy rendőrautót 40nel mennek.
2013. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem reggeliznek ők autóst. Ha nem közlekedési osztályhoz tartoznak, nem is igen foglalkoznak a szabálytalankodókkal. Ellenőrizni rendszerint nem mozgó autóból szoktak. Ha lassan mennek, szabályosan meg lehet előzni. Nem szabályosan már kérdéses. Pl. ha a városban, 50-es limitnél, ha 35-38 km/óra sebesség körül haladnak, az már necces, mert hosszú lesz az előzés 50-en belül.

Sok rémtörténetet hallottam, de magam még nem szaladtam bele. Pedig egyszer véletlenül elkezdetem előzni egy kocsisort úgy, hogy szemben jött szirénázva a rendőr. Csak mutogatott, amikor elment mellettem, hogy hülye vagy? Pedig a közelben volt egy másik kocsi is, amelyikről mértek. Nem szóltak át a kollégának.

Négy alkalommal állítottak meg. Minden rendben, további balesetmentes közlekedést! volt a vége. Nem próbáltak akadékoskodni. Az is igaz, hogy én is készséges voltam. Kiszálltam a kocsiból, mert úgy illik. Ezt jeleztem is, bemondtam, hol tartom az iratokat, miért is kotorászok.

Nem Amerika az, de értékelik, ha a delikvens egyértelmű jelzéseket tesz.

2013. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az autós rendőrök túlnyomó része nem közlekedésis, és marhára nem fogja érdekelni, hogy te mennyivel mész, meg hogy szabályosan váltottál-e sávot stb. Nem ez a feladata, nincs is rá hatásköre, lehet, hogy máshova siet. Csak akkor fog intézkedni legfeljebb, ha valami iszonyatos dolgot észlel. Ezért nem kell különösebben tartani a rendőrautóktól. Amikor engem leállítottak közlekedési rendőrök (eddig 3-szor), mindig volt valami kisebb probléma (biztonsági öv, buszsávba hajtás). A 3-ból egyszer büntettek, de csak helyszíni bírságra, a másik kettő figyelmeztetés volt. Egyébként normális volt a hangnem, nem kötekedtek, nem kerestek mondvacsinált hibákat.
2013. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tobbszor eloztem mar rendorautot ha a max megengedettnel alacsonyabb sebesseggel mentek,soha nem jottek meg utanam.Villogo rendorautot is eloztem mar mert nagyon zavaro volt sotetben a villogas,teljesen begolyozott a szemem.Azok sem siettek sehova,nem tudom miert hasznaltak megkulonbozteto jelzest,talan valakit szallitottak.

Az elmult 6 honapban ketszer allitottak meg,de egyszer sem buntettek meg,pedig megtehettek volna.Nem szabalysertesert,hanem mert lejart a biztositasom,masik alkalommal meg nem volt nalam semmi papir.

2013. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem kell tőlük tartani. Annyi hogy ha látsz egyet akkor figyelj jobban a szabályok betartására(pl ami gyakori hogy előzésnél a sávodba való visszalépéskor is kéne indexelni)

Előztem már én is rendőrautót. Nem állított le.

De ha megállít és nem viselkedsz vele normálisan(flegmán válaszolsz a kérdéseseire és egyebek) akkor számíthatsz arra hogy fog keresni valami hiányosságot. Van ilyen ismerősöm. Bírságolták is már meg a modorának köszönhetően.

2013. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Miért félsz tőlük????


Ez hülyeség. Nem csesztetik ők sem feleslegesen az embert csak ha megérdemli.


Ha szabályos vagy nem büntetnek meg. EÜ dobozt meg már régen nem kérnek. Csak az elakadásjelző a kötelező tartozék. Ha nincs renben a kocsid, vagy nincs nálad a jogsid akkor meg ne sírj, ha büntetnek, te vagy a hibás.


Nincs már "apróság" amibe bele lehetne kötni, az ilyen "apróságokért" már nem büntetnek.


De az ne legyen már apróság, ha szét van bombázva a szélvédőd vagy tükörsima a gumid, mert ez a sofőr hibája.

2013. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor ne előzd meg ha villogva megy 40 el előtted.

Én az aljas idéglenesen kitett 60as tábláktól félek.

Kiteszik valami árnyékába kanyar után stb és ráállítják miliméterre a trafit. Ahogy észreveszed reakciód sincs lassítani de már repül a kismadár. Aztán jön a csekk 30 ezerről. Ez szerintem irreális mert sokan 90-100 ezet nem keresnek. És abból 30 az egy harmad fizetés. És beleszaladhatsz másnap is mert majd később küldik ki a csekket. És persze 8 napon belül fizesd be mikor 30naponta kapunk fizetést.

Amúgy nem tartok tölük mert már ha megállít tudom hogy sarcolni akar. De legalább van esélyem arra hogy rendben talál mindent vagy kimagyarázzam.

2013. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!