Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós miért nem lassít,...

Sok autós miért nem lassít, ha kikanyarodnak elé, de majdnem belemegy kanyarodóba? Majdnem baleset lesz miatta részben!

Figyelt kérdés

Tudom, neki van elsőbbsége, ha főúton közlekedik, és a másiknak elsőbbséget kell adnia.

De részben miatta majdnem baleset lesz!

Tudom azt is, hogy sietnek az emberek. De sokszor láttam már, hogy 0,5-1mpen múlott, hogy nem csapta el az orrával a kocsi a kanyarodó hátulját.

Ha valaki balra kanyarodik ki, és jönnek balról, akkor nem lassít sok autós, és tényleg nagy mázli, hogy nem kapja el a kocsi orra a kanyarodó autó hátulját. Épp hogy befér a saját sávjába, és az elrepeszt mellette.

Kérdésem: Miért nem tudnak 1-2 mpre lassítani? Az én meglátásom, HA elkapja a kocsijával a hátulját a másiknak, akkor 1. meg kell állnia, lerendezni, idegesség, törött autó, felelősségre vonás, papirozás, betétlap kitöltése minimum 10-15 perc!

2. Feltartják a forgalmat ilyenkor!

Tudom, hogy Ő jár jól, neki volt elsőbbsége főúton, de akkor is, senki nem szereti ha szervízbe kell adnia a kocsiját! Még ha kap helyette másikat is, vagy van másik autója.

Szóval sokan miért nem képesek 2 mpre rálépni a fékre, ha látják tisztán, hogy kijönnek eléjük? Miért nyomják neki változatlan sebességgel?



2013. nov. 27. 19:48
1 2
 11/18 Beviz Elek ***** válasza:

Nincs ezen mit túrázni. Nekiment? Nem. Valószínüleg azért nem lassítunk, mert látjuk hogy nincs rá szükség. Majd fékezünk ha kell.

Sok a majdnem, a ha, a lehetett volna. Aki ül a kormánynál, az tudja hogy mikor kell fékezni.

2013. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sok autóst dühíti az, hogy az Ő útjára valaki kikanyarodik, amikor azon Ő közlekedik. Szerinte a többi csak tereptárgy, akik azért mászkálnak az úton, hogy Őt akadályozzák. Ezért legszívesebben letolna az útról mindenkit.
2013. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Sok autós miért nem lassít, ha kikanyarodnak elé,"

Azért mert sok beképzelt fax, hírtelen kanyarodik ki!

2013. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 T5- ***** válasza:
Hogy érezze a törődést, ha már kibújt elém. Engem még nem akartak elsodorni, meg letúrni se. Ha meg olyan bamba, hogy lefullad, akkor szívdobbanás nélkül bele fogok rongyolni, legalább egy sárvédőmet összetöröm rajta, nyert ügyem van, lebiztosítózom...megéri azt a pár percet az a pár százezer, jó órabér...
2013. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kissgeza60 válasza:
En forditva teszem fel a kerdest. Sok autos miert kanyarodik ki a mellekutrol, ha latja, hogy a fouton mas auto jon? A baleset egyeduli okozoja pedig o lesz, meg akkor is, ha esetleg Audija vagy BMW-je van.
2014. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

A válaszolók többségének stílusa megadta az igazi választ a kérdésre :(

A frusztrált vagy éppen beképzelt magyar autósok jelentős részének fontosabb a JOGA, mint a BIZTONSÁGA, és nem bírják ki, hogy ezt ne hozzák mások tudomására.

2015. máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is frusztráció plusz totális önzés is ott van ezek mellet, nem érdekel rajtam kívül senki. Egy dinamikusabb forgalomhoz kellene tudni a gázpedálról levenni a lábad, időben kirakni az indexedet, odalépni arra ku gázpedálra ha zöld a a lámpa, hogy a többi is haladjon. Nem, az autósok többsége azt gondolja ha nem vét szabályt és el van magával akkor ő már jól vezet.
2016. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Bajer ***** válasza:
Mert ez gyakran olyan szituációban fordul elő, hogy szemből éppen tiszta az út és a kikanyarodót a meglévő lendülettel lehet is előzni. Amennyiben nem tiszta vagy záróvonal van, akkor egy rutinos autós úgyis érezni fogja, hogy muszáj-e fékezni, netán elég a motorfékkel vagy változatlan gázadással haladhat a kikanyarodó mögött. A kezdők meg belerohannak, de részben sem felelősek hiszen elsőbbséget élveznek.
2018. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!