Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a teendő, mik a...

Szacs93 kérdése:

Ilyenkor mi a teendő, mik a lehetőségem? (továbbiak lent)

Figyelt kérdés

Történt az eset 2013.12.03-án, hogy reggel 5óra előtt elgázoltam egy gyalogost, elsőbbsége volt... A jobb lábára mentem rá a jobb kerekemmel(!!!), a lába megsérült, azt mondta ne hívjak mentőt, meg rendőrt se, nem akar ügyet az egészből. Bevittük a sürgősségire, ellátták (összevarrták a lábát), de a kórházban hazudott, hogy ne legyen ügy az egészből, majd hazavittem. Ő azt mondta jövök neki a cipője árával meg a fájdalomcsillapító pálinkájával. A cipőjét még aznap kifizettem (mondta, hogy még azt sem fogadná el...), majd két nappal később elmentem hozzá elvittem neki a pálinkát, megkérdeztem miújság... (teljesen rendesnek tűnt)

Ma kaptam tőle egy levelet:


Kedves xy(én)!

Azért kereslek mert se Te se pedig a szüleid nem kerestetek azon ügyben , hogy mi legyen az általad okozott baleset költségeivel.

Röviden vázolnám az én elképzelésemet amely szerintem és ügyvédem által is nagyon baráti ajánlat. Mivel ezen a munkahelyen , ahol dolgozok ez az elsö hónapom nem mentem táppénzre, szabadságot írtak hét munkanapomra, melyet megkaptam volna év végén készpénzben ez napi 5000 Ft, vagyis 35 000 Ft. Járok kötözésre a megyei korházba, most már csak kétnaponta, oda-vissza út 1200 ft. Eddig 6-szor voltam de még a varratot nem vették ki, ergo még mennem kell . Ezen kivül van egy használhatatlan csizma és egy szakadt kabát. Ez kb. 15000 Ft és nem pláza áron számolok. Nem vagyok piti, úgyhogy a napokig tartó fájdalomról nem regélek.Én egy nagyon gálánsi 60 000 Ft-ot számoltam és ezt is elég szüken szerintünk. Természetesen a 3000 ft-ot levonhatod belöle amit adtál. Ezenkivül mérlegeld azt is , hogy a balesetben Te voltál a hibás mert a járda meghosszabított szakaszában gázoltál el, és még mentöt sem hivtál, pedig az minden balesetnél kötelező. Ha döntésre jutottál kérlek írj.

üdvözlettel...


Szerintetek ilyenkor mit tehetek? nincsen jegyzőkönyv, 9 napja történt az eset, nincs saját keresetem (tanuló vagyok). Számomra úgy tűnt rendezve van az ügy, mivel elmondta a "követeléseit", melyeknek eleget tettem szerintem. Azon kívül, hogy kész röhej az egész érdekelne valaki hozzáértő válasza. Kötelezőbiztosítással így mi a helyzet, elvileg az kifizetné?


Várom a válaszokat!


2013. dec. 12. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi bizonyíték h elütötted. Pénzt akar kicsalni tőled, szard le, ne írj neki vissza.
2013. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, egy ilyen komment nyugtatólag hatott rám, de én is így gondoltam az egészet...
2013. dec. 12. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Figyi, se jegyzőkönyv, se semmi más. Bement egy ember a kórházba h össze kell varrni a lábát, ennyi. Mint mikor te bemész egy sérüléssel, aztán keresel valakit, akire ráfogod, hogy miattad történt. Ne foglalkozz vele. Biztos látott valami fasza kabátot, vagy cipőt, amit megakar venni de nincs pénze, aztán eszébe jutottál..
2013. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Személyi sérülés esetén köteles vagy rendőrt hívni, akár akarja a sérült, akár nem.

Most, hogy kiírtad ide a történetet, izgulhatsz, hogy ne találja meg se a rendőr, se a sértett, mert ha kiderül az egész, akkor meg fognak büntetni a bejelentés elmulasztásáért.

2013. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Röviden vázolnám az én elképzelésemet amely szerintem és ügyvédem által is nagyon baráti ajánlat."


hát persze a képzeletbeli ügyvéddel megbeszélte :) 9 napja történt nem tud semmit bizonyítani mivel " a kórházban hazudott, hogy ne legyen ügy az egészből" meg am , miért nem hívott rendőrt ott helyszínen ?akkor kellet volna ügyet csinálni belőle most már mind1 nem tud mit csinálni azon kívül ,hogy be próbálkozik hátha kicsikar belőled egy kis pénzt ,de lehet akkor be volt drogozva ,vagy piálva azért nem akart rendőrt hívni ,de am honnan tudja az elérhetőségedet ?

2013. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Most, hogy kiírtad ide a történetet, izgulhatsz, hogy ne találja meg se a rendőr, se a sértett, mert ha kiderül az egész, akkor meg fognak büntetni a bejelentés elmulasztásáért."


Rendőrség csak feljelentés esetén megy utána.


Fizesd ki neki a 60 ezret, de írassál alá vele egy papírt, hogy ezzel minden tartozás rendezve van. Persze tanukkal. Még így is nagyon könnyen megúsztad a dolgot, zebrán gázolás nagyon súlyos eset.

2013. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szálab ***** válasza:
Pengess és irass alá vele szerintem is! Ha rendőrség lett volna belőle sokkal többe fájna, valószínűleg jogsielvétel + bírság + bűnügyi költség... Ha fizetsz akkor is jól jössz ki belőle és szerencsére nagyobb baj nem lett belőle! Ha ágaskodsz akkor meg....hatod. A zebra amúgy para! Én este egyenesen félek tőlük kocsival!
2013. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem volt tanu és te sem ismerted el senki előtt a balesetet akkor tagadj
2013. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!