Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autóval megelőztem...

Ki a hibás? Autóval megelőztem egy biciklit, majd indexeltem, hogy jobbra akarok kanyardoni, a biciklis, belejött hátulról az autómba.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 12:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

# 4


Amit írsz úgy hülyeség ahogy van.



Kérdező:


BEFEJEZTED az előzést szabályosan? Mert ha igen, akkor a biciklis a hibás követési távolság be nem tartásáért.


Az, hogy a biciklisnek mennyi a fékútja senkit nem érdekel, erről szól a követési távolság, hogy bármilyen helyzetben meg tudj állni.


De én nem tudom elképzelni a szituációt, hogy egy 20 km/h-val haladó biciklist megelőzöl mondjuk 50 km/h sebességgel majd bekanyarodsz jobba a biciklis meg utolér és beléd jön hátulról...

2014. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 szántóvető ***** válasza:
52%

ennyiből nem lehet megállapítani.gondolom lassítottál is,nem a kerékpáros lépett a pedálra.

de ennél fontosabb hogy hirtelen fékezésre kényszerítetted-e a kerékpárost.tudni kéne hogy a bekötőút előtt mennyivel fejezted be az előzést.kérdés hogy pontosan vették-e fel a jegyzőkönyvet ill. hogy a tanúk mit mondanak(ha voltak)

a helyszínelő csendőr mondott valamit?

2014. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Azt kell tisztázni mennyi idő telt el az előzés befejezése után. Ha valóban hátulról ütközött neked - és az előzés szabályosan befejeződött - a kerékpáros a hibás.


Egyébként ez egy szemét szabály. Hűlt meg már bennem a vér, mikor kamionnal jobbra kanyarodtam a legnagyobb figyelemmel, centiméteres sebességgel és a semmiből került elő egy biciklis, majdnem rámentem. Egyszerűen nem lehetett látni jobbról, pedig fényes nappal volt.

2014. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel a kereszteződés előtt kezdted megelőzni? Ha csak közvetlenül előtte, mikor már tudtad, hogy arra akarsz menni, teljesen felesleges manőver volt, ha nem tartottad meg az oldaltávolságot vagy az előzés után már rögtön fékeztél is, akár te is lehetsz a hibás.

Ellenben ha az oldaltávolság is megvolt és már elhúztál a bringástól, mikor fékeztél és indexeltél, akkor egyértelműen az ő felelőssége.

2014. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Az elözêst már befejezten,álltam a keresztezödésbe mert egy gyalogost engedtem el. Tehát már az álló autómba jöttek bele.
2014. jan. 1. 12:55
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben tuti a biciklis a hibás.
2014. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Tanúim voltak. Elmondták,h.lassitottam majd megálltam és ekkor belém jött a biciklis. (80 éves néni elektromos bicóval). Ö azt állítja bevágtam elê.
2014. jan. 1. 13:19
 18/37 anonim ***** válasza:
100%-ban a biciklis a hibás akkor.
2014. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
A rendőrök is azt mondták, hogy valószínűleg a néni nem tartotta be a követési távolságot. A kereszteződés előtt volt még hely, mer még meg is tudtam állni, de a néni mivel nagyon idős, gondolom neki nem volt elegendő az idő a reagálásra. A féklámpa meg az index pedig nem nagyon jelent nekik semmit...
2014. jan. 1. 13:35
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha leírtad volna a részleteket, akkor nem lettek volna az értelmetlen találgatások.

Ezek a tipikus vén banyák akik vesznek egy elektromos kerékpárt és elkezdenek "közlekedni", csak közük nincs a közlekedéshez, mert nincs jogsijuk meg fogalmuk sem a közlekedésről ezért ön- és közveszélyesek.

Én csak biciklivel találkozom velük. De a bicikli úton is úgy közlekednek, mint az idióta analfabéták.

2014. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!