Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autóval megelőztem...

Ki a hibás? Autóval megelőztem egy biciklit, majd indexeltem, hogy jobbra akarok kanyardoni, a biciklis, belejött hátulról az autómba.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 12:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Tipikus magatartást mutat a kérdező.

Előadja az alapsztorit. Nem adja ki, nem azok a válaszok jönnek, amit elképzelt.

Előkerülnek az utólag kitalált mellékkörülmények. Elektromos bicikli, 80 éves nő, zebrán gyalogost engedett el, már meg is állt, satöbbi.

(láttunk már ilyet, valaki a forgalmi vizsga bukást akarta a biztosra kenni, egyre több váratlanul felbukkanó körülmény segítségével, sajnos a kérdést már törölték, nem tudom linkelni)


Az összes ostoba ember így csinálja, megpróbálja megvezetni a válaszolókat.

Kedves hazug barátom, az mikor fog előkerülni, hogy te tulajdonképpen a feleségedet vitted szülni, az elektromos kerékpár fel volt tuningolva 300 wattról 1 kW-ra, nem is 30-al (20-al is alig megy az ilyen) hanem 70-el jött, a vezető 90 éves volt, vak és részeg egyszerre...


Szkenneld már be az esetről készült rendőrségi jegyzőkönyv nálad maradt példányát, kitakarva a személyes adatokat, de ügyelve arra, hogy a szerinted balesetet okozó életkora, a jármű típusa azért látszódjon...

Ja, hogy ilyen nincs... akkor fejezd már be a felelősségáttoló hazudozást. Elcsaptál egy biciklist, mert a holt térben volt, nem figyeltél, van ilyen. Örülj hogy senki nem sérült, örülj hogy nem volt a közelben pár jobb kondiban lévő barátja, és nem szedtek ki a becsukott ablakon át... ennyi.


Na, lesz jegyzőkönyv, vagy csak hazudoztál? Újabb magyarázkodást a hazudozás beismerésének tekintem.

2014. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Te vagy a hibás... mielőtt kanyarodsz bele kellene nézned a belső-külső tükörbe, sőt hátra is kellene nézned... az h te ezt nem csináltad meg nem a biciklis hibája... ha látod h megy a bringás, akkor megvárod míg elmegy... Nekem így tanították, pedig nekem sem tartozik a kedvenceim közé a bicikliseknek nevezettek, mégse ütök el egyet sem...
2014. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

tegnap 17:02

Hogy te mekkora szar vagy bazki.

Rágalmazol valakit akiről semmit nem tudsz, egy hulladék ember vagy!

2014. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Te vagy a hibás... mielőtt kanyarodsz bele kellene nézned a belső-külső tükörbe, sőt hátra is kellene nézned... az h te ezt nem csináltad meg nem a biciklis hibája"


A belső és a baloldai visszapillantó használata - sőt, a hátranézés is valóban kötelező, de a jobb oldalt nem kell lecsekkolni (nem is kötelező a jobb oldali visszapillantó), mert a közlekedők joggal feltételezhetik, hogy a KRESZ egyik legfontosabb alapszabáláyt nem szegi meg senki - azaz jobbról nem előzünk! Csak speciális esetben vagy ha az előttünk levő balra kanyarodik. Ugyan nem említette a kérdező, merre kanyarodott volna, de feltételezem jobbra szeretett volna menni, a kerékpáros pedig ugye általában az út jobb szélére húzódva halad és ott szerett volna elmenni mellette - ha végignézte a kötelező tükröket, még akkor is elég valószínű, hogy a biciklis holttérben volt.

2014. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Ugyan nem említette a kérdező, merre kanyarodott volna"


"indexeltem, hogy jobbra akarok kanyardoni"


Te el is olvastad a kérdést????

2014. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Tehát ha benézek a tükörbe, de látom, hogy lassitás nélkül jön egy bicikli a hátamnál, akkor nem kell elengedni a gyalogost a zebrán.


Értem én, értem...

2014. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem a jobb oldali tükör a nem kötelező, hanem a harmadik. Ez többnyire a belső, pl.teherautó. Bonyolítsuk csak, lámpa volt? Ha a biciklist az autó jobb oldalával ütötte el, az baj, ugyanis a biciklis csakis a sáv jobb oldalán előre mehet, erre figyelni kellett volna. Ha a bicikli, ami elektromos, gázkarral gyorsítható, akkor nem bicikli. Ugyanez a helyzet, ha az elektromos rásegítés nem kapcsol ki automatikusan 25km/h-nál. Ekkor már segédmotoros kerékpárnak minősül. Az meg csak a sáv bal szélén mehetne előre...
2019. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!