Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autóval megelőztem...

Ki a hibás? Autóval megelőztem egy biciklit, majd indexeltem, hogy jobbra akarok kanyardoni, a biciklis, belejött hátulról az autómba.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 12:01
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mêg kezdö vagyo itt. A baleset elbìrálásánál döntö lehet a néni kora? Figyelembe kell-e vennem elözésnél, hogy esetleg már nem olyan jo a reakcióideje?
2014. jan. 1. 14:08
 22/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell. Erre való az orvosi vizsgálat. Vagy alkalmas valaki a közlekedésre vagy nem. Nem egy sofőr dolga a forgalomban megállapítani, hogy az előtte haladó (akit ugye nem is láthat, nem is ismerhet) alkalmas-e a közlekedésre.
2014. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
6%

"Az egyenesen haladó kerékpárosnak elsőbbsége van a jobbra kanyarodó autóssal szemben. "


Ajánlom egy KRESZ tanfolyam meglátogatását. A biciklisnek nincs ilyen fajta előjoga. Amivel összekevered az az, hogy ha az autóúttal párhuzamosan fut bicikliút, vagy az autóút egy része van leválasztva bicikliútnak, akkor jobbra kanyarodás esetén lenne elsőbbsége. Ezek hiányában viszont a biciklis jobbról nem haladhat el az autó mellett, mert az előzés lenne, ami meg ugye csak bizonyos esetekben szabályos.


Itt tényleg csak az a kérdés, hogy mennyi idő telt el az előzés befejése és a baleset között. Későbbi válaszok alapján a biciklis hibázott.


Mellesleg, ha előzés után mindjárt lekanyarodtál úgyis az útról, mi a fenéért kellett megelőzni, megérte az az 5 mp előny, hogy aztán egy órát ott álljál rendőrre várva?

2014. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

ma 14:12

Jah, pont az ilyenek miatt kellene valami alap jogsi biciklire is. Mert a sok béna idióta meg főleg az idős nyuggerek akik már nem is látnak azoknak nem kéne közlekedniük.

De minimum orvosi engedélyhez kötném a biciklizést is.

2014. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Egyébiránt ha rajtam múlna vizsgára kötelezném azt aki közúton teker. Nem gondolok túl komoly dologra, egy - két napos oktatás, vizsga, a kerékpárnak lenne "műszakija", valami okmány ami igazolja, hogy minden tartozéka megvan. Sisak, biztosítás stb. Ettől jármű egy jármű. Egy drágább autó tükre százezrekbe is kerülhet, ki fizeti ha leveri a bringás?

Ha ezeknek nem felel meg, kizárólag forgalomtól elzárt területen tekerjen.

2014. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Pedig az elektromos bicikli használók átlagéletkora 70-80 év(legalábbis nálunk,vidéken)Tekerni már nem tudnak ezért vesznek elektromosat,amivel száguldanak 30-cal is mindenféle kresz tudás nélkül. Most sem azt mondta mikor nekem jött,hogy bocs',hanem h. Nekem nem kellett volna megállnom.
2014. jan. 1. 14:22
 27/37 A kérdező kommentje:
Persze már bánom, hogy megelőztem, de én tényleg minden módon jeleztem neki a kanyarodási szándékomat. Nem gondoltam rá, hogy nem fékez, ha látja, hogy előtte vagyok.
2014. jan. 1. 14:31
 28/37 anonim ***** válasza:

ma 14:31

Kérdéses az is ugye, hogy a fék működik-e egyáltalán.

Egyszer láttam azt, ahogy egy biciklis a járdán ment. Mellette bazi nagy kerítés nem belátható az útszakasz. Az úton jött egy autó és megállt az út végén, mivel elsőbbségadás kötelező tábla van ott. A biciklis meg oldalról belement. Pont ott volt két motoros rendőr mentek is helyszínelni. Hallottam amikor elmentem mellettük az ÚTON, hogy egyből azt mondták, hogy "elütjük a biciklist?".

A bicikli elég szar műszaki állapotban volt. Láttam többször azt a gyereket. Az meg ugye nem érdekelte őket, hogy a járdán tilos biciklizni és a biciklis volt a szabálytalan.

2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Ha megálltál gyalogost átengedni a zebránál és belecsattant az álló autódba, akkor valószínűleg ő a hibás jogilag.


Mondjuk szerintem - és ez csak magánvélemény - inkább az a hibás, aki olyan elektromos bringákat enged a forgalomba különösebb bevizsgálás nélkül, amik meghaladják egy-egy segédmotorkerékpár képességeit.

Talán két hónapja volt szerencsém a szemközti boltban végighallgatni egy 70 éves bácsi káromkodását, mert ő a Babettájával sisakban, érvényes biztosítással közlekedik szabályosan, az egyik helyi hülyegyerek meg miközben megelőzte elektromos bringával beszólt neki valamit...

2014. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Figyelembe kell-e vennem elözésnél, hogy esetleg már nem olyan jo a reakcióideje?"

A közlekedésben mindent figyelembe kell venned! Figyelned kell a részegre, az idősre, a gyerekre, a telefonáló szőkére, kutyára, macskára és még sorolhatnám. Szóval minden potenciális veszélyforrásra. És még így is érhetnek meglepetések!

2014. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!