Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan sz**jam le ha mögöttem...

Hogyan sz**jam le ha mögöttem tolnának le az útról? Azt mondják ne foglalkozzak a tolós barmokkal!

Figyelt kérdés

Nem tudom, de idegesít, hogy a tükörben látom, hogy tolnak nagyon. De nem vagyok csiga! 30 as táblánál 40 el megyek, de jön mögöttem néha már 1-2 méterrel jönnek, és kanyarodásnál is a seggemben vannak, meg a félig szembe sávban kanyarodnak, miközben én rendesen a vonalon belül!


Szóval nem tartom fel, de mégis, ha 70el mennék, 30 helyett, szerintem akkor is a seggembe jönne 1-2!


Azt mondta több ismerősöm, akik tapasztalt vezetők 10-20 éve vezetnek, hogy szarjam le őket! Majd be belém jönnek, akkor lehet kiszállni, és anyázni!


De valahogy idegsít! Mindig nézem a tükröt, és idegesít, hogy egy másik autó szélvédőjét látom mögöttem 1-2 méterrel!

Olyan érzés, mintha direkt le akarnának tolni, meg rákergetni a fára!


Hogy szarjam le, hogy vannak ilyen barmok?



2014. jan. 23. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hja, vedd le a meztelen nős matricát a hátsó szélvédőről:)


Én vagy elengedem, vagy ha ez esélytelen (pl. egy sávra szűkülő autópálya, 60-as táblával, éber rendőrökkel), akkor jön a lassítgatás, fék-vagy hátsó ködlámpa felvillantása, végül kézzel Lassan! jelzés adása. Ha nem érti ezt sem , akkor jön a büntetőtempó.

2014. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor párat villantok jobbra az irányjelzővel hogy takarodjon, ellőzzön meg. Ha ez nem válik be akkor jön a fékezés.

Egyébként nem csak idegesítő, hanem veszélyes is. Ha valami miatt hirtelen fékezni kell, akkor az ilyen barmok könnyen rá is szaladhatnak az autóra.

2014. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar, tedd ki az indexet, és állj félre, az a biztos.


Engem is toltak már, üres városban, éjszaka, pár km-t, 50-nel mentem, mert xar az út.


Elkanyarodtam, jött utánam. Toltam egy ködlámpát, erre mellém jött. Megint elkanyarodtam, jött mögöttem, zseblámpával körözött, kiderült, hogy rendőr volt...


Mondjuk ami utána jött, az is megér egy misét, egyelőre eljárás folyik ellene...


Szóval akkor megtanultam, hogyha tolnak, kiteszem az indexet, félreállok, iszom egy korty vizet, pár perc múlva megyek tovább. Nekem megér ennyit a lelki békém.


Harmincas táblánál meg ne menj 40-nel, mert megvágnak. 35-tel talán nem. Senkit se szoktam gyorshajtásra buzdítani, de ha az útviszonyok lehetővé teszik, a megengedett max sebesség alatt haladóknak a kva annyát.


Nekem öreg autóm van, nem is erős, és országúton is 78-cal szeret menni, nem 90-nel. De ha látom, hogy utolér valaki, akkor ráállok a 92-95-re, amíg nincs lehetősége megelőzni, és jelzem neki, hogy előzzön meg.


Egyébként milyen autód van?

2014. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor észreveszem hogy nagyon szutykos már az ablakom elöl és hátul is alig látok ki,és bő vízzel le kell mosni . Ebből a túl közel jövő is kap szépen és általában nem szokták szeretni. Vagy lemaradnak vagy gyorsan rájönnek hogy előzni is tudnak.
2014. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 JulesM111 ***** válasza:
Harmincas táblától a városban félek, mint a tüztöl, sokba kerül, ha éppen sasol az aktuális pénzbeszedö. Ha ilyen esetekben tolnak, ne foglalkozz vele, tarts a akkora követési távolságot az elötted haladóhoz képest, hogy semmiféleképpen ne kelljen hirtelen fékezni. Ne foglalkozz vele, de azért nézz a sebességméröre, nehogy 20-al zöryögj zavarodban.
2014. jan. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Amikor a polákomnak széttolatták a hátulját egy parkolóban még 10-11 éve, akkor az első tologatós gyökér előtt satuztam egyet, mert elém lépett egy gyalogos. Rögtön ki lett fizetve a kár! :D
2014. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Bajer ***** válasza:
Velem olyan volt, hogy éjjel beértem városba, levettem a gázt, 50-re lelassultam. Nagyon zavart a mögöttem jövő, akitől nyilván távol állt az előzés művészete. Irányjelző jobbra, intenzív fékezés, félrehúzódtam az út szélére. Ekkor már ki tudott kerülni, újra gyorsítottam és már túl is voltam az egészen. A másik jó megoldás amikor körforgalom következik. Addig kell körözni, amíg el nem tűnik mögüled valamelyik kijáraton. Biztos nem lenne kedve ott körözni mögötted 24 órán át.
2014. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!