Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fadöntés miatt megállíthatnak-...

Fadöntés miatt megállíthatnak-e hosszabb időre? Persze rendőr nélkül, szerintem szabálytalanul?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza autóval, és a szomszéd falu és az azt követő falu közt döntötték a fát, az útra. Tábla volt egy előzni tilos és egy 60-es sebességkorlátozó tábla, majd később egy mindkét oldalról útszűkület, majd jelzőtárcsás irányítás tábla( [link] és egy 40-es sebességkorlátozó tábla.

Egyszer csak kiugrik elém egy erdészeti dolgozó, sárga láthatósági mellényt viselt, kezét mutatta hogy áljuk meg(se jelzőtábla, se semmi), másik kezében walkie talkie.

Odajön és közli hogy döntik a fát, és még 20 perc kb(meg ki tudja előtte már meddig csinálták).

Persze kiakadtam, mert Ez szabálytalan, meg azért nem úgy van, hogy ők elképzelik(gondolom nem délután a legnagyobb forgalomban kellene ezt csinálni).

És szóváltásba keveredtem vele, közöltem, hogy azért ez nem oké, erre meg jött a válasz, hogy őt nem érdekli, nagyon bunkó hangnemben. Megkérdeztem hogy a mentő meg a tűzoltó is várni fog-e, meg ővele is így beszélne, erre nem válaszolt, csak megvonta a vállát, és közölte, hogy őnekik engedélyük van, és Orbán Viktor(semmi politika, ő mondta így, de lehet Barack Obama is a tisztség végett) is jöhetne, őt sem engedné el. Persze a végén már én is és utasom is kiabált, hogy nagyon nem oké a helyzet. Meg odajött még egy 8 általánost végző segédmunkás(6 első meg 2 második), hogy mi közünk van nekünk ehhez, fogjuk be.

Visszaszáltunk az autóba, 17 perc múlva jelzett hogy mehetünk. Ekkor jött a következő, hogy mindkét oldalól egyszerre engedték a forgalmat, szemből timberjack, rajta fa, persze lóg róla le, én lehúzódtam, elengedtem a szembe jövőket, mert az ő sávjuk volt szabad, akár hogy is nézzük, és pont oda húzódtam le, ahol a timberjack is meg szeretett volta álni és dudált meg integetett, de nem foglalkoztam vele.

Elindultam, a munkavégzés helyén sár, faágak, botrányosan nézett ki az út.

Jogos a felháborodásom?



#fadöntés
2014. febr. 4. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem jogos.

Kresz 7. § (1) A jelzőőr vagy a polgárőr jelzőtárcsával vagy - feltartott, vagy vasúti átjárónál az úttesten állványra helyezett - piros fényű lámpával adott jelzésére meg kell állni.

(2) Ha a forgalmat jelzőőr vagy polgárőr irányítja, köteles azt az egyéb veszélyt jelző táblával - a jelzőőrre vonatkozó kiegészítő táblával együtt - a külön jogszabályban meghatározottak szerint előre jelezni.


Aki kiugrott elég sárga mellényben egy jelzőőr volt aki a forgalmat irányította hogy ha egy fa az útra dől a munka miatt akkor ne haljon meg senki.

2014. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de a keze az nem jelzőtárcsa szerintem. Meg azért kivancsi lennék, a mentősnek is ugyan ezt mondaná, főleg ha a saját anyjához megy.
2014. febr. 4. 16:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha eldöntenéd, hogy a megállítás módja, vagy az ideje miatt vagy kiakadva!


Az írásod alapján egy kis takony szarjancsi vagy aki minden szarért képes koptatni a pofáját felelegesen!


Tudod mit? Legközelebb ne állj meg a jelzőőrnek ha nincs tárcsája, aztán majd megnézzük a hulládat este a híradóban!

2014. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az idejével semmi gond nem lenne, ha szakszerűen lenne minden csinálva. De hogy csak kiáll elém, elálja az utam, kezében walkie-talkieval, az szerintem nem oké, mert ennyi erővel útonállók is lehetnének(mert a fadöntést magát nem látom, mert a kanyaron túl volt).

Meg hogyha kérdőrevonjuk, akkor ne kiabáljon meg álpári hangnembe beszéljen.

Furcsa, útmunkálatoknál szabályosan csinálják, meg a legtöbb helyen is, gondolom ott azért mondják nekik hogy hé paraszt, itt ez a jelzőtábla, aztán ha szólunk akkor engedd a forgalmat, ha újra szólunk, akkor állítsd le.

Álltam én már meg falunapon traktorfelvonulásra is, polgárőr autó keresztbe forgulva az úton, mellényt viselő, kezében tárcsával megállásra utasított, megálltam, közölte hogy nyugodtan állítsam le az autót, megnézhetem a felvonulást, és még az esti programokról is tájékoztatott. Sőt még mondta hogy a büfénél kérhetek ásványvizet is, ingyen, a várás miatt. Nem kell ide kiszolgálás, de a dolgoknak van egy normális módja, ami a kreszben is bent van, amit az első belinkelt, hogy jelzőtárcsával a kezében.

2014. febr. 4. 16:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki majd azzal rohan feléd, hogy a kanyar után van egy 40 méteres kráter, akkor az is jogtalan lesz. Civil, semmiféle jogosítványa sincs arra, hogy feltartson. Menj nyugodtan tovább.

Kétféle erdészeti munka van:

1. lopjunk fát

2. termeljünk ki fát

(jó tudom, nem csak ennyi!)

Ha nem lopták, akkor nyilván az engedélyek is megvannak a művelethez.


Mentőre sem döntik rá a fát. A mentő is meg fog állni, ha a továbbhaladása veszélyes. Ők munkát végeztek. Lehetett volna olyan megoldás is, hogy teljesen lezárják az utat, s mehetsz 40 km-es kerülővel. Akár rendőri biztosítással is. Akkor mi van? Ha rendőr állít meg 17 percre, az gyorsabban telik?

2014. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem telik gyorsabban rendőrrel sem az idő, csak mégis hivatalos ember.

És ha megvan minden engedélyük, erre van külön emberük, akkor csak azt nem értem hogy miért nem volt a kezében a tárcsa. Pedig gondolom rákészültek az egészre, nem reggel fél8-kor, munkakezdés előtt fél órával döntik el, hogy jó, akkor most menjünk ide.

Szabály ide szabály oda, belátom, nem volt jogos a felháborodásom, de valamilyen szinten mégis. De azért nem tartom korrekt dolognak mind a hozzáállást, mind a módját az egésznek.

2014. febr. 4. 17:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan menj már, Kérdező...


Esetleg ha nem rögtön kiakadással és ordibálással kezdted volna, és nem kezdesz el "hatelsőkétmásodikozni", akkor talán ők is normálisan viselkedtek volna. Nem véletlenül születtek a mondások, tudod a mosdó és a törölköző, meg az adjon Isten és a fogadj Isten.


A mentők és a tűzoltók diszpécserközpontja pedig nyilvánvalóan tud az ilyen dolgokról, és nem fog arra elindulni a járművük.


Fájt volna nyugodtan kivárni azt a 17 percet, ugye? :)

Idióta vagy, az utasoddal együtt :)

2014. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden tökéletesen működne, akkor robotokkal lenne benépesítve a föld, nem emberekkel.

Vannak ilyen furcsaságok, de nem jutna eszembe háborogni. Pl. lakó-pihenő övezetben valamilyen munkát végeznek az úton, s kiteszik a 30-as sebkorlátot. Mondjuk egy kézikocsira. Az sem szabályos, de a vicc az, hogy a tábla nélkül ott csak 20 km/h lenne a max.

Szabályosan vagy sem, de az az ember azért volt ott, hogy egyensúlyt teremtsen a munkavégzés és a forgalom üteme között. Nem felsőfokú végzettségű emberek ezek, súlyos hibát nem követhetnek el, de a nyers modor, s a tárcsa/kéz közötti lényegi különbség fel nem ismerése talán elnézhető.

2014. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Először a megállítóm kiabált, utána mi ketten, és akkor jött oda a másik úriember. Persze, vannak furcsaságok mindenhol, és ha minden flottul menne akkor nyilván balesetek sem lennének. Ha szabályosan megállít, és elmondja hogy mi van, mennyi idő, akkor szerintetek problémázok? Nyilván nem.

Állítottak engem már meg határon is, hárman voltunk az autóban, szúrópróba, mi a falnál várakoztunk, fegyveres ember figyelt ránk, a kocsit meg kutyával szaglásztatták körbe, pedig csak vásárolni mentünk, persze nem drogot, mert nyilván azt kerestek.

De a falunapos megállításnál se volt semmi. Ő korrekt, én is korrekt.

Persze, egy barom vagyok, de ha a szabályok vonatkoznak rám is, akkor rájuk is vonatkozzanak.

2014. febr. 4. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:

De sok problémád van!

De ha ráddölt volna a fa, néztél volna.

2014. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!