Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fadöntés miatt megállíthatnak-...

Fadöntés miatt megállíthatnak-e hosszabb időre? Persze rendőr nélkül, szerintem szabálytalanul?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza autóval, és a szomszéd falu és az azt követő falu közt döntötték a fát, az útra. Tábla volt egy előzni tilos és egy 60-es sebességkorlátozó tábla, majd később egy mindkét oldalról útszűkület, majd jelzőtárcsás irányítás tábla( [link] és egy 40-es sebességkorlátozó tábla.

Egyszer csak kiugrik elém egy erdészeti dolgozó, sárga láthatósági mellényt viselt, kezét mutatta hogy áljuk meg(se jelzőtábla, se semmi), másik kezében walkie talkie.

Odajön és közli hogy döntik a fát, és még 20 perc kb(meg ki tudja előtte már meddig csinálták).

Persze kiakadtam, mert Ez szabálytalan, meg azért nem úgy van, hogy ők elképzelik(gondolom nem délután a legnagyobb forgalomban kellene ezt csinálni).

És szóváltásba keveredtem vele, közöltem, hogy azért ez nem oké, erre meg jött a válasz, hogy őt nem érdekli, nagyon bunkó hangnemben. Megkérdeztem hogy a mentő meg a tűzoltó is várni fog-e, meg ővele is így beszélne, erre nem válaszolt, csak megvonta a vállát, és közölte, hogy őnekik engedélyük van, és Orbán Viktor(semmi politika, ő mondta így, de lehet Barack Obama is a tisztség végett) is jöhetne, őt sem engedné el. Persze a végén már én is és utasom is kiabált, hogy nagyon nem oké a helyzet. Meg odajött még egy 8 általánost végző segédmunkás(6 első meg 2 második), hogy mi közünk van nekünk ehhez, fogjuk be.

Visszaszáltunk az autóba, 17 perc múlva jelzett hogy mehetünk. Ekkor jött a következő, hogy mindkét oldalól egyszerre engedték a forgalmat, szemből timberjack, rajta fa, persze lóg róla le, én lehúzódtam, elengedtem a szembe jövőket, mert az ő sávjuk volt szabad, akár hogy is nézzük, és pont oda húzódtam le, ahol a timberjack is meg szeretett volta álni és dudált meg integetett, de nem foglalkoztam vele.

Elindultam, a munkavégzés helyén sár, faágak, botrányosan nézett ki az út.

Jogos a felháborodásom?



#fadöntés
2014. febr. 4. 15:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

minden teljesen szabályos volt. A mentő tűzoltó stb is felteszi a kezét ha van valami mégsem írja a kresz. Egy hétköznapi ember is felteheti a kezét ha pl segít kiállni valakinek vagy lát vmi veszélyt.


Az más téma, ha ezeknek nem állsz meg ők nem kényszeríthetik ki csak egy rendőr.


DE BÜNTETŐJOGI felelősségük van ezért jogos minden. Ha én a házam előtt vágom a fát és megállítalak, mert azt mondom, hogy mindjárt dől a fa. Ha te ezt letojod és tovább mész, mert megteheted és a kocsidra dől a fa vagy bajod lesz akkor így jártál. Én megfelelően jeleztem neked a veszélyt, amire te fittyet hánytál.


Hiába nem volt kint tábla, attól a megállítása a jelzése jogos volt.

2014. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Jó, hiba volt részemről, belátom.

És amúgy ha egy kamion tolat be egy elég rossz helyre,-sokszor, szinte mindig tolatást biztosító személyzet nélkül-persze hogy megállok, meg ha vágod ki a fádat otthon, kiállsz szépen, nem kiugrasz egy autó mögül takarásból, persze 40-el megállok, de ha úgy gondolkodok hogy kint felejtett tábla, puff 90 aztán a csórikám meg koppan a motorháztetőn, nyilván én vagyok a hibás. De megállok, kivágod a fát a házad előtt, ugye hamar kiborul, pár perc alatt""hozzá nem értve letakarítod az utat, probléma? semmi. Persze ha az uton vágod kályhakészre, akkor már az. De ismerősömet is megállították, mondták neki(ugyan olyan alpári hangnemben mint ahogy nekem, pedig ő nő és biztos vagyok benne hogy nem kiabált velük) hogy 2 hétig ez lesz, mert az útra huzogatják ki a fákat. Pedig a lánctalpas dögökkel el tudnának menni az út mellett is bőven. De Én nem fogok mostanában erre menni, szerencse van másik út is.

De most így befejezésül eszembe jutott egy történet. Talán 1,5 éve éjjel jöttem haza külföldről, már ott elkapott egy vihar a magyar határtól nem messze, de itthon lejöttem az autópályáról, tartok haza, aztán jön szembe egy motoros, elég halványan világítva, reflektort leveszem, aztán ahogy közeledek, a motor csak nem jön közelebb, megállt, én meg látom hogy integet de nagyon. Először meg sem akartam állni, de mondom, lassítok, kocsi sebességbe, ha gáz van menekülök. Megálltam, eső esett ugye, csávó tiszta víz, mondja hogy ki van borulva egy fa az útra, tűzoltókat kihívni nem tudja, mert a telefonja is elázott a zsebébe. De siet haza, szakácsként dolgozik, töke tele van. Mondom jó, kösz hogy szóltál, nem megyek én el odáig, de akkor kihívom a tűzoltókat ha hazaérek. Mindez éjjel 2 magasságában. Srácnak adtam 2 sört magam mellől, franciából jöttem, Saint Omer, olcsó, de jó sör.

Otthonról tűzoltókat felhívtam, mondtam a történetet, mondták hogy kimennek.

Sráccal utána találkoztam pár napra rá, abban az étteremben dolgozott, ahova mentünk névnapot ünnepelni. A sört viszonozta egy csapolt sörrel, és "csak a főnök ne tudja meg" mondattal.

Tehát megállok én a spontán dolgoknál is, de ha ki vannak táblázva, rá vannak készülve, akkor ne egy 1000 forintos tárcsán spóroljanak, ha kivágnap napi 100m^3 fát is.

2014. febr. 4. 19:24
 13/13 Napkiraly ***** válasza:
Ha első voltál, lazán kiröhög, kikerül azt megy tovább (addig úgyse áll neki a majom fűrészelni,amíg a másik droid nem szól be a rádión)
2014. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!