Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme rávillogtatni...

Van értelme rávillogtatni arra, aki bevágiott eléd, és majdnem belé mentél?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm szokta, mikor neki van elsőbbsége, és kifordulnak elé, hirtelen nagyott kell fékeznie, akkor rávillogtat hogy vegye már észre magát.

És ilyenkor bocsámnatot szoktak kérni...

Van nnek értelme?



2014. febr. 8. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bocsánatot kért, akkor talán van értelme, legközelebb hátha jobban figyel.
2014. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, esetleg az illető észreveszi magát, és legközelebb megfontoltan cselekszik egy hasonló szituációban, amivel akár egy balesetet is elkerülhet...Mivel a közlekedés egy társasjáték, fontos része az is, hogy igyekezzünk a többieknek, hogy fejlődjenek. Sajnos dícsérni nagyon nehéz, maximum megköszönni lehet egy-egy udvarias gesztust, büntetni sokkal egyszerűbb, de nyilván kevésbé hatékony.
2014. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes, mert sokszor észre sem veszik mit is csinálnak.
2014. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy rövid villantást talán megér, általában egy bocsi a válasz, ami a fékezésre kényszerített autós stresszszintjét csökkenti. De ha középső ujj a válasz, akkor meg elkezdődik a kinek a fåsza hosszabb című kergetőzős játék, amitől mindenki csak feszültebb lesz és a vége esetleg baleset. E tekintetben tehát kétélű a dolog.
2014. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs kb. semmi értelme.


Aki véletlenül, figyelmetlenségből kanyarodott ki az úgyis tudja, hogy elcseszte, ettől nem fog legközelebb sem jobban figyelni.


Aki meg direkt bunkón kanyarodott eléd az pont xarik rá, hogy rávillogtál, talán még bunkózni is elkezd.

2014. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valahogy azért jelezni kell, hogy "hé haver csak ésszel..".

Az egy villantás a kössz.

Legalább három rövid az illedelmes "figyelj már oda!".

2014. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Aki véletlenül, figyelmetlenségből kanyarodott ki az úgyis tudja, hogy elcseszte, ettől nem fog legközelebb sem jobban figyelni."

Tehát az ember nem képes a fejlődésre? Egyébként sokan még odáig sem jutnak el, hogy elcseszték, főleg azoknak szoktam villogni. A direkt bunkóknak értelmetlen.

2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan nem veszik észre ,nem tudják felmérni a sebességet. Nekik "segítség" ha rávillogok ,hogy valamit elcsesztek.
2014. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

en dudalni szoktam...

multkor engem is levillogtak, holott meg a fenebe volt, meg oda is leptem...

2014. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!