Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet autópályán menet irányna...

Lehet autópályán menet iránynak megfelelően háttal menni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol van kresz-ben olyan pont ami tiltaná..
2009. dec. 9. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Autópályán nem lehet tolatni (és ha "háttal mész", az bizony tolatás). Egyébként egy ilyen mutatvány akár közúti veszélyeztetés is lehet, igaz, azt nem a KRESZ tiltja.
2009. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól


33. §

(2) ..... Egyirányú forgalmú úton, körforgalmú úton, vasúti átjáróban, autópályán és autóúton - egyirányú forgalmú úton az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenetet kivéve - hátramenetet végezni tilos.


Szerintem ez elég egyértelmű...

2009. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,végül is ez egyértelműen vonatkozik a menetirány szerinti és azzal ellentétes hátramenetre is..Benéztem.Pedig hivatásos jogsim van.:D
2009. dec. 9. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de életedben csak egyszer! xD
2009. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, csak nem szabad. :) Csak a Cobra 11-ben.
2010. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!