Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem mehetek 3 sávos...

Miért nem mehetek 3 sávos úton 110es táblánál 95-100km/h val a középső sávban amikor nincs is forgalom? Mit villogtatott le a barom?

Figyelt kérdés

az M0-ás autó úton haladtam GPS szerint 95-100 körül ahol 110es tábla van hétvégén délután semmi forgalom, alig volt rajta pár autó.

Így középső sávban haladtam a 3 sávból. Az a biztonságos, bármi van, nem repülők le az útról, se a szalagkorlátot nem kóstolom meg.

És jött mögöttem 1 kocsi hozzáteszem utánfutóval, vitte a barom a sportmotorját.


. Egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel:

- autópályán 80 km/óra


éa levillogtatott engem ahelyett, hogy egyből előzött volna.

80 helyett 100-110 el elment mellettem.


Most ez mi a fene volt? 80 al mehetett volna, én 95-100al mentem, hogy ért utol akkor? És mit zavarta hogy én az üres 3 sávos úton a középsőben merek haladni?


Egy bunkó volt, vagy nem szabad a belső sávban haladni 10 kilométerrel a megengedett sebesség alatt semmi forgalom mellett és nem utat engedni a motoros köcsögnek?



2014. máj. 14. 12:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
40%

"jobbra tartás vs gyorshajtás?"


Volt nálad OEM által hitelesített műszer, amivel meg tudod állapítani a másik autó sebességét, hogy gyorshajtást kiabálsz?

2014. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Kit érdekel hogy gyorsabban megy a megengedettnél? Tarts jobbra és ne foglalkozz azzal, hogy ki mennyivel megy el melletted. Neked nem teljesen mindegy hogy ki megy el melletted? Ha veszélyesnek ítéled, akkor vedd elna gázt hogy hamarabb menjen el melletted és vígan folytathayod az itadat. Ha összetöri magát, majd szèpen elgurulsz mellette. Nem.kell beleütni az orrod más dolgába
2014. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Szerinted kevésbé veszélyes egy út közepén kóricálni, mint a jobb szélén haladni? Ezt hogyan sikerült kitalálni?

Ha a szélső sávban közlekedsz, akkor jobbról eleve nem kell számítanod senkire, csak balról, okoska! Rögtön kevésbé kell megosztanod a figyelmedet, és negyedével csökkented a baleset bekövetkezésének valószínűségét...


Na pont a hozzád hasonlók találták ki, hogy legyen kötelező jobbra tartani, de mindig van, aki okosabbnak képzeli magát a szakembereknél...(azzal együtt, hogy sokszor nem életszerű a KRESZ, az alapelvek teljesen jogosak benne)

2014. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

ok mostantól a jobb oldaliban fogok menni.

De akkor sem érzem igazságosnak, hogy 110es úton a 80al mehető utánfutós levillog 100nál!

2014. máj. 14. 19:54
 15/32 anonim ***** válasza:
Te ezt nem érzed igazságosnak. Azt igazságosnak érzed, hogy te szüttyögsz a középsőbe és ha ő megelőz jobbról az 30 000, ha megelőz utánfutóval a belsőbe az megint annyi. Vagy esetleg menjen mögötted Moszkváig, mert te nem érzed igazságosnak a KRESZt? :D
2014. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Beviz Elek ***** válasza:
21%

Ismétlem: Kit érdekel, hogy gyorsabban megy megengedettnél?

Mert a tiéd 13 cm, akkor a nagyobbat vágjuk le?


Jobb soför mint te, jobban halad, fogadd el, jó éjt.



Egyébként: én is más tempót diktálok ha 1000km-t kell menni vagy ha 10-et.

2014. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Nem értem a lepontozókat, úgy látszik nem te vagy az egyetlen, akinek nem szabadott volna jogsit adni. A jobbra tartás mindenkire áll! Hiába hőbölögsz itt, előbb tanuld meg a kreszt, mielőtt legközelebb kocsiba ülnél!!!
2014. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
9%

Nem értem miért védi mindenki a gyorshajtót , mikor az összes létező statisztika szerint sokkal nagyobb mértékű baleseti forrás mint középső sávban menni! Ráadásul a gyorshajtást büntetik ,a középső sávban haladást nem, tehát nem kérdéses mi a szabályos!


Én se megyek a jobb oldali sávban mert ott a kamionok mennek meg a lassú járművek és nem fogok félpercenként szlalomozni ,hogy kedvére tegyek a gyorshajtónak. Ha nem tetszik neki előzzön ki a bal oldali sávban ,de ha nem siet akkor villódzon mögöttem , de akkor mégsem olyan sietős neki ha erre ráér.

2014. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Kedves utolsó, azt ugye vágod, ha azért lesz baleset, mert egy jobbra tartani nem tudót kell kerülderni, az a statisztikába mint relatív gyorshajtás kerül?
2014. máj. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem kresz tanfolyamra van két új jelentkező. (Kérdező+ 18-as válaszoló). Nem tudom, az ilyen embereknek, hogyan képesek jogosítványt adni!
2014. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!