Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem mehetek 3 sávos...

Miért nem mehetek 3 sávos úton 110es táblánál 95-100km/h val a középső sávban amikor nincs is forgalom? Mit villogtatott le a barom?

Figyelt kérdés

az M0-ás autó úton haladtam GPS szerint 95-100 körül ahol 110es tábla van hétvégén délután semmi forgalom, alig volt rajta pár autó.

Így középső sávban haladtam a 3 sávból. Az a biztonságos, bármi van, nem repülők le az útról, se a szalagkorlátot nem kóstolom meg.

És jött mögöttem 1 kocsi hozzáteszem utánfutóval, vitte a barom a sportmotorját.


. Egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel:

- autópályán 80 km/óra


éa levillogtatott engem ahelyett, hogy egyből előzött volna.

80 helyett 100-110 el elment mellettem.


Most ez mi a fene volt? 80 al mehetett volna, én 95-100al mentem, hogy ért utol akkor? És mit zavarta hogy én az üres 3 sávos úton a középsőben merek haladni?


Egy bunkó volt, vagy nem szabad a belső sávban haladni 10 kilométerrel a megengedett sebesség alatt semmi forgalom mellett és nem utat engedni a motoros köcsögnek?



2014. máj. 14. 12:24
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Irányokkal "bal-jobb" nem vagy tisztába, de mindegy.. Szerintem balról előzz majd meg legközelebb,de tükörbe azért illene nézni a 140 -el menő audis látszani szokott jóelőre benne. Ha meg éppen jön, vársz 10 mp-et és utána mész el mellettem. Köszönöm ,hogy segíthettem :)
2014. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

OK, igazad van, elrontottam egy szót, jobbot akartam írni.


Ettől függetlenül:

Ha csak te mennél a középső sávban, akkor nem lenne akkora gond, hogy megelőzzelek (persze azért látszik, mekkora embernek érzed magad, hogy majd én álljak be mögéd, lelassítva a tempódra, és várjak, mert te b*szol szabályosan közlekedni). De nagyon sok hozzád hasonló, szabályokra nem figyelő ember van, akik a pálya középső sávját ilyen kis kényelmes helynek tartják, és mennek épphogy csak kicsit gyorsabban, mint a kamionosok. (Egyébként ez Európa-szerte igaz, nem kifejezetten magyar szokás. Gondolhatod, hogy Németországban ez mekkora probléma, ahol a belső sávban már szabályosan mehetsz akármennyivel.)

Én meg nem akarom felvenni a legbelső sáv tempóját azért (gyengébb kocsival nem is tudom), hogy mondjuk a szokásos 110-120-as tempómat ne kelljen megtörnöm a 90-100-zal középsőzők miatt, viszont azt meg bunkóságnak tartom, hogy ennyivel kimenjek a leggyorsabb sávba (nem azért írtam, mert veszélyesnek tartom a 140-es Audisokat, és nem látom őket).

2014. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!