Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem parasztvakítás...

Csak szerintem parasztvakítás a nyomógombos gyalogos átkelő?

Figyelt kérdés
Szinte naponta látom, hogy a kétszer kétsávos útkereszteződésben bőszen nyomkodják a gyalogosok a gombot. Szerintem balgaság azt képzelni, hogy attól, hogy őfelségem ma éppen gyalogosan indult útnak, hasraesik a számítógép, s nem törődve a az amúgy is feltorlódott autós forgalommal, megmásítja a programot. Vagy van ennek valami értelme?
2014. jún. 5. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem nyomnak gombot a zebrán piros marad hogy feleslegesen ne legyen megállás az autóknak. a gyalogosok lámpaja igazodik a többihez nem fordítva.nem lesz rögtön piros az autósoknak.
2014. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk Debrecenben is úgy van, ahogy az előzőekben írták. Ha a gyalogosátkelőnél 20 percen keresztül nincs megnyomva a gomb, akkor a gyalogos-lámpa 20 percig nem vált zöldre!

Ha megnyomják, akkor a következő ciklusban kap egy átkelési időnyi zöldet a gyalogos...

2014. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem parasztvakítás csak parasztúl használják. Pl gyakran az van hogy odaér a gyalog, nyom egy gombot, amúgy nem jön éppen semmi ,szóval áttipeg a piroson és odébbáll ,nemsokra rá vált a lámpa ,de addigra odaérnek a kocsik is és állnak az üres zebra előtt.
2014. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem fejtettem ki, hogy útkereszteződésről beszélek. Tehát váltani mindenképpen vált a lámpa, így teljesen érdektelen, hogy az éppen várakozó autók előtt zöld-e a gyalogosoknak.
2014. jún. 5. 15:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdektelen, mert ha nincs gyalogos-zöld, akkor abban a fázisban hosszabb lehet pl. egy, a gyalogosok zöldjével amúgy inkompatibilis kanyarodó irány.


De azt is tudni kell, hogy a nyomógomb egyes csomópontokban csak egyes időszakokban (pl. hajnalban, késő este) befolyásolja a lámoaprogramot.


Ami pedig a bunkó használatot illeti: sajnos sok helyen túl hosszú idő telik el a gomb megnyomása és a gyalogos zöld között. Ez kereszteződésekben, telelámpázott egyenes szakaszokon indokolt, de máshol egyáltalán nem az.

2014. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, érdemes lenne egy kijelzőt szerelni ilyen helyekre, hogy a gyalogos lássa hány mp múlva kelhet át miután megnyomta a gombot!


Felénk van olyan kereszteződés, ahol a kereszt iránynak csak akkor ad zöldet, ha a hurokdetektor érzékeli a várakozó autót (de akkor pár mp-en belül), és a gyalogos átkelő is csak gombnyomásra vált, de az pl. rögtön beadja a főútra a sárgát, így 3 mp alatt megzöldül.

Persze itt az autósok között is van pár birka, aki nem áll rá a hurokra, aztán szidja a lámpát...

:D

2014. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na igen, ezek a normális megoldások, amiket Harkonnen említ.


Olyan lámpa is van, ami alapvetően sárga villogó jelzést ad és ilyenkor sima zebrakémt funkcionál. Ha azonban nagy a forgalom és valaki biztonságosabbnak érzi úgy, akkor a gomb megnyomásával üzembe helyezi a jelzőlámpát, ami rövidesen megállítja az autókat, ő meg zöldet kap.


De van, ahol nem is a gyalogos a főszereplő, de ha már van lámpa, kapott nyomógombos zebrát is. Pl. a 4-esen a Repülőtéri Rendőr Igazgatóságtól kihajtó forgalom formálisan csak egy macisajttal találkozik. Ám van a főút előtt egy indukciós hurok, ami érzékelve a reptérről érkező forgalmat, megfogja a főutat a közeli nyomógombos zebránál, így segítve a kikanyarodást

2014. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Forgalmas főútra csatlakozó mellékutca jelzőlámpáján szoktam magamnak késő este zöldet "csinálni" a főutat keresztező gyalogátkelő szabadjelzás-kérő gombjával.
2014. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Te milyen paraszt vagy már, az a bajod, hogy át akarnak előtted menni a kur*a kereszteződésben, vagy mi? Én is nyomkodni szoktam, mert ku*va idegesítő, hogy vagy 3 kört végig kell várni, mire párhuzamosan nekem is zöld lesz.
2014. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves barátom!


1: Ezt a hangnemet otthon, a mamával, itt ne.

2: Miért is vagyok én paraszt? Mert van egy főút, ahol este tízkor elmegy percenként 2 autó, viszont percekig kell várni a zöldre (ha nincs gyalogos zöldkérés, nagyon sokat vár), vagy megnyomom, és legkésőbb félperc múlva kap a mellékutca egy kb. 10 másodperces zöldet.

3: Neked ez miért fáj? Csak nem emiatt kellett egyszer megállnia a busznak, amivel utazni szoktál?

2014. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!