Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek kapok büntetést?...

Szerintetek kapok büntetést? . A többi lent

Figyelt kérdés
Szombat éjjel a tesco parkolóban az egyik haverom ráugrott a kocsim motorháztetőjére ..Sehogy se lehetet leparancsolni ezért lassan guritottam az autót maj megálltam szóltam neki megint de akkor se azutan tolattam kb 10 métert es kivártam még leszáll...szerintetek térfigyelő kamera alapján büntethetnek?

2014. jún. 23. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

nemértem, ebbe mi volt a szabálysértés?

hacsak nem egyirányúban volt az a rész ahol tolattál nem követtél el semmit, max haverodat bírságolnák meg.

viszont a tesco kamera az nem egyenlő a térfigyelőkamerával, annak a képe alapján csak feljelentés miatt csinálnak bármit is pl autólopás, rongálás esetén, de az itt most nem játszik.

2014. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tesco parkolóban max. az áruházi térfigyelő van, az alapján nem büntetnek meg, azt nem nézi senki, csak ha lopás vagy autófeltörés történik.

Amúgy szabálytalan volt, amit csináltál. Közúti veszélyeztetésnek hívják, akár börtönt is kaphatsz ilyenért, ha mondjuk a haverod menet közben leesik és átmész rajta.

2014. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát így utólag átgondolva tényleg nagyon nagy hülyeség volt... De akkor biztos hogy ebből nem lehet semmi?
2014. jún. 23. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha vette is a kamera (sok helyen gazdasági megfontolásból csak kamu kamera van) a felvételeket 72 óra után kötelesek megsemmisíteni, ha nincs rajtuk semmi büntetendő. Mivel eddig nem kerestek, most már nem is fognak.
2014. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!