Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tapasztalt vezetők, valaki...

Tapasztalt vezetők, valaki segítene 17éves lánynak néhány kérdésben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet,hogy márciusba kezdtem a jogsit de közben oktatót kellett váltanom mert az előző nagyon rossz volt és egy vallási fanatikus volt. Az órák kimerültek abban, hogy ő János evangéliumáról beszélt én meg 8-szor lefulladtam a kocsival kb egymás utan.. Tehát váltottam. Az új oktatóval minden jobban megy és meg van velem elégedve viszont állandóan megkavarodok és vannak dolgok amik nem világosak. Pl ha megyek egy útkereszteződésbe akkor az elsőbbségadás táblánál hanyasba rakjam a kocsit? Hanyasba kanyarodjak ki? Nyomjam a kuplungot közbe vagy a féket? Ja és mitől függ az hogy mely savra kanyarodjak? A bal oldali pl balra visz a középső egyenesen vagy h van ez? Pls. Segítsetek :(
2014. aug. 13. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt az új oktatót is lecserélheted, ha ilyen kérdések merülnek föl benned.
2014. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Légyszives a kérdésemre válaszoljatok. Elmond ő mindent de most össze vagyok zavarodva kimerült vagyok egy csomót vezettem ma. Ne legyetek már ilyenek csak mondjátok már meg ti hogy gondoljátok az ilyet.
2014. aug. 13. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen kérdések felmerültek benned, akkor sajna lehet, hogy újra oktatót kéne váltanod.

Neki, megállás nélkül folyamatosan beszélnie kéne, hogy ezt miért tedd, ezt miért ne tedd, így kanyarod, mert...., úgy kanyarodj, mert.... ide sorolj, mert....stb, stb, stb.


Most csak röviden.


Elsőbbség adás, hányasba tedd a kocsid:


Autó függő, ha simán belátható a kereszteződés, akkor 3-ba, ha nem akkor lassíts még jobban és 2-be, de ez neked így nem lesz segítség.


Kanyarodás:


Attól függ, hogy milyen a kanyar íve, illetve, hogy előtte teljesen le kellett-e állnod.


Kanyarodáskor SOSE nyomd a kuplungot, meg amúgy se, csakis sebesség váltáskor, mert amúgy a motor fék nem fog működni.


Melyik sávra kanyarodj?


Alapvetően, a hozzád közelebbibe, ha tanuló kocsival vagy.

De sokszor ez a sáv hamar megszűnik, és ha arra autózol már 2-5 alkalommal akkor tudni fogod, és alapból nagyobb ívet adsz, hogy a másik sávba kerülj.


Viszont ha szemből is van kanyarodó, akkor még arra is figyelni kell, nem beszélve a gyalogosokról.


A bal oldali sáv nem biztos, hogy balra visz.

Az előre jelző táblákat figyeld!

Vagy olyan is, hogy egy STOP tábla nem látható egy fa miatt, de előtte X méterre ki volt írva, hogy ez a tábla várható.

2014. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek már kezdenek bennem leülni a dolgok.
2014. aug. 13. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen kérdésekre állandó válasz. Ezek mindig változnak.

Például elsőbbségadás táblánál, az, hogy mennyire kell lelassítanod (ha egyáltalán!) attól függ, hogy mennyire lehet belátni a kereszteződést; ha tömbházak között vagy, valószínűleg nem fogsz sokat látni. Ilyen esetben akár meg is állhatsz, hogy meggyőződj az áthaladás biztonságáról.

A sávoknál sincs egy mindig igaz válasz. Előfordul például, hogy a jobb szélső sáv kanyarodik balra (pl: M3 bevezető, ha pest irányából érkezel).

A sávokban való tájékozódásra három segítséged van: Első az út szélén elhelyezett kék színű sávokat jelző táblák. Azok mutatják, ha új sáv nyílik, ha megszűnik egy sáv, ha lekanyarodik, stb. Második az út felett elhelyezett irányjelző táblák. Végül, az útra felfestett nyilak.

2014. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!