Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a forgalmi helyzetben...

Ebben a forgalmi helyzetben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Egy hosszú kocsisort előzök balról, amikor azt látom, hogy az elől haladó balra fordul (tehát elém kanyarodik) a kereszteződésben és a vele való ütközést már nem bírom elkerülni.

2014. okt. 25. 17:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor most beszélgessünk az előzés szabályairól.
2014. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na kérem. Elöször, előzés megkezdése elött meg kel győződni, betudom e fejezni.Kereszteződésben nem szabad előzni. Néhány kivétel van, de ez mot itt nem él. Azt addíg be kelett volna fejezni. A kanyarodónak meg meg kell győződni nem kezdett e bele valaki az előzésébe.
2014. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Figyelmetlen voltam, nem írtam, hogy hol történik az előzés.

Először is, nekem úgy tanították, hogy lehet útkereszteződésben előzni, attól függően, hogy annak milyen a jellege. Nyilván, ha egyenrangú, akkor nem. De ha főútvonal-mellékút esetéről beszélünk (és én a kérdésemben erre a helyzetre gondoltam), akkor megengedett.

2014. okt. 26. 11:25
 14/14 anonim ***** válasza:
Főútvonalon, lehet előzni, de csak akkor ha biztosan tudod, hogy elsőbbségel rendelkező úton haladsz. Viszont szinte mindenhól tábla, záróvonal tíltja. Amúgy én soha nem előzök kereszteződésben, nem javaslom senkinek. Sajnos van aki még záróvonalon keresztűl is megteszi!
2014. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!