Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Több sávos úton, ha a sávodban...

Több sávos úton, ha a sávodban előtted hirtelen akadály képződik mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Többször megesett velem Budapesten közlekedve a következő:

Több sávos út, az én sávomban amiben haladok előttem valami hirtelen akadály képződik (lerobban egy autó, megáll egy busz stb.), ilyenkor természetesen az ember kiteszi az indexét a másik sávba és elkezdi figyelni a tükörben, hogy mikor lesz ott olyan lyuk amibe beférni. De mivel a másik sávban tömött sorokban mennek az autók 40-50 km/h-s sebességgel, ezért sokszor nem egyszerű sávot váltani, várni kell kicsit. Közben a mögöttem lévő autók észlelve a helyzetet szintén elkezdenek indexel a másik sávba és amikor először lehetőség adódik a sávváltásra (jellemzően ez is csak egy kis lyuk, ahova egy autó intenzíven gyorsítva befér), akkor meggyőződök róla, hogy indulhatok, nyomok egy kövér gázt és indulnék, de az utolsó pillanatban észreveszem, hogy a mögöttem lévő is pont ugyanezt csinálja, csak mondjuk egy-két másodperccel korábban indul. Többször is lett ebből majdnem balesetem.

Ilyenkor én csinálok valamit rosszul? Vagy mit kéne csinálnom, hogy elkerüljem a veszélyhelyzetet? Hasonló esetben ha én állok hátrébb mindig megvárom, amíg az előttem lévő sávot vált és csak utána váltok sávot én is a következő adandó alkalommal...


2014. okt. 27. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképpen a mögötted kiugró a hibás. Te azzal, hogy indexelsz, megkezdted a sávváltást. ekkor már tilos előzni. Márpedig az, aki mögötted is sávot vált, egyben téged is előz. Ha csak vált, de mögötted marad, az szabályos.
2014. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lupara ***** válasza:
100%
Amit csinálsz megfelelő.Sajnos ez nem mindig elég,határozottabnak,még ráutalóbnak kell lenned.Akadály észlelésekor már nagyon időben indexelni.Odaérve megállsz,index folyamatosan villog.Kocsi orrát finoman kitolni a kivánt irányba.Szándékod igy mégjobban megerősitett.Tükröt figyelve, ha lehetségesfinoman mozditva az autót,(esélyt sem adva a mögötted lévőnek)kerülöd az előtted állót.Elmondani egyszerűbb,mint megcsinálni,elismerem.
2014. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom olyanok pontozták le az elsőt, akik csak pedálos autóban ültek eddig, jogsit még másnál sem láttak.

Tessék elolvasni a rendeletet, s rögtön más lesz a megítélés.

Nem szabad olyan járművet előzni, amelyik már megkezdte más jármű előzését, akadály kikerülését. Az irányváltoztatás pedig az irányjelő használatával már megkezdett.

2014. okt. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szabály szerint nem előzhet meg a mögötted lévő ha kitetted az indexet. Gyakorlatilag ez tényleg mindennapos veszélyhelyzet .


Viszont ha én vagyok pl a 2. 3. egy ilyen akadály után ,de az első tötymörög nem mer menni ,akkor fogom magam kimegyek a szabad sávba 3.ként is ,ezzel "lefogom" a sort és villogással beengedem az előttem lévőt. Jó esetben veszi a lapot hamar. Rossz esetben észre sem veszi mi van mert les előre a tükör helyett és van hogy meguntam és elmentem mellette mert írásbeli kérvényt nem fogok benyújtani neki.

2014. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!