Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van arra vonatkozó KRESZ...

Van arra vonatkozó KRESZ szabály, hogy a ház kapubejáratából hány km/órás sebességgel szabad kihajtani az utcára?

Figyelt kérdés
A kapubejárót általában járda keresztezi és ha gyorsan jön ki az autó, elütheti a gyalogost.

2014. okt. 22. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Lusta vagyok utánakeresni, de szerintem sebességkorlátozás nincsen, viszont meg kell győződni a kihajtás veszélytelenségéről.


Arra kíváncsi vagyok, hogy a "Vigyázz! Autókijárat!" tábla mire jogosít, és ha elsodorják az alvajáró, zenét hallgató gyalogot, akkor enyhítő körülménynek számít-e.

2014. okt. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Lakott területen ötvennel...
2014. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Kedves második! Igen, s az autópályán pedig 130-al hajthatsz ki a kapudon! Gratulálok!


A Vigyázz! Autó! Autókihajtás! Kérjük szabadon hagyni! stb táblák csak dekorációk. Nem hivatalos. Kb. ugyanannyira kell figyelembe venni, mint a Nyalóka most akció áron! lenne rajta.


Nincs meghatározott sebességkorlátozás. Ha a kihajtás járdán át történik, akkor a gyalogosnak mindenképpen elsőbbsége van. És aztán persze a forgalomban már részt vevőknek is.

Nem lehet veszélyeztetni, nem szabad félreérthetően, megtévesztően közlekedni.

Ha a kapukihajtásnál a járda meg van szakítva, akkor nincs elsőbbsége a gyalogosnak, még ha sokan azt is gondolják. Persze erre az esetre is igaz az előbbi.

2014. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Ritkán nyílik a kapu az autópályára, viszont a pihenőhelyeknél a büfés valóban 130-cal hajthat ki...

Mi tanyán lakunk, s egy bekötőút vezet be a tanyába. Én is le szoktam lassítani 90-re amikor elhagyom a kaput kifelé menet...

2014. okt. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Ritkán nyílik a kapu az autópályára, "

Igen és ilyen csak Ukrajnában van ilyen.:D

2014. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!