Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nincs senki az úton akkor...

Ha nincs senki az úton akkor is le kell húzodni ha jön a mentő?

Figyelt kérdés
2×2sáv sehol senki.Kikanyarodok a belső sávba(mert oda szabályos). Többi sávban sehol senki.Feltűnik egy mentő aki használja a jelzéseit. Le kell húzódni ilyenkor is vagy maradjak ahol vagyok?
2008. aug. 14. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha még messze van, akkor illik kihúzdni a másik sávban, és elnegdeni, ha közel van, akkor ezt nem szabad tenni, mert ő eleve úgy kalkulál, hogy ki kell kerülnie téged, ha átmész a másik sávba akkor pont bemész elé.

De ha elfér akkor inkább maradj ahol vagy, majd kikerül.

2008. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mentő elől mindig le kell húzódni. De hogy erre a konkrét helyzetre értelmezzem: kikanyarodsz a belsőbe, mert szabályos. Utána viszont ha sehol senki nem jön, ki kell menned a külsőbe, mert a belső sávot csak akkor veheted igénybe folyamatosan, ha nem tudsz visszatérni a külsőbe (logikus, így épül fel szépen lassan a párhuzamos közlekedés). A belső sáv való az előző járműveknek, lásd mentő. Más kérdés, hogy mi van, ha kikanyarodsz és már ott is van a mentő - de ez esetben valószínűleg észrevetted kikanyarodás előtt, hogy jön valami. Elméleti kérdésnek jó, de gyakorlatban sántít. Mindenesetre amennyire tudsz, húzódj le. Ha a külső sávba már nem tudsz kimenni, akkor az út közepe felé igyekezz, hogy a két sáv közt tudjon haladni a mentő.
2008. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ez így van, mindig félre kell(kellene) húzódni! Amúgy a kreszben jobbra tarts van, ha nem előzöl csak haladsz előre, kizárólag csak a jobb oldali sávot lehet használni. Ha előztél, akkor is vissza kell térni. Így nincs vacilla, hogy mit is csinálj, ha jön a megkülönböztető jelzést használó autó. Én ezt ismerem a gyakorlatban: a férjem mentőtiszt, és én mint ápolónő szintén mentőztem sokat. Hát elég szar amikor rohadtul siet az ember mert percek számítanak, és előtte szarakodnak az autósok. A lényeg, hogy mindig figyeld magad körül a forgalmat, és nem ér meglepetés.
2008. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
bármerre közlekedsz a jobbkézszabály szerint csak akkor húzódj be a felezővonal mellé ha kanyarodni akarsz , mert sokszor akkor sem tudsz kintebb menni ha elsőbbséget kéne adnod .benneragadsz az előtted haladó lökhárítójában
2008. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!