Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nagy sebességgel ráfutok...

Ha nagy sebességgel ráfutok egy fekvőrendőrre mi történhet az autóval?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel mentem haza és volt egy szép egyenes szakasz, nem tudtam ellenállni, mentem vagy 70-80-al mikor megláttam egy táblát,hogy bukkanó és 20-as sebességkorlátozás, egyből tövig nyomtam a féket és kb 25-el mentem rá a fekvőrendőrre, de még lassabban kellett volna mert így is kellemetlen volt, de ha nem veszem észre a táblát hát el sem merem képzelni mi lett volna szerintem ha egyáltalán az úton bírtam volna tartani az autót akkor sem tudok tovább menni úgy szétesik.

A hideg is kirázott hogy mi történhetett volna, nem szoktam állatkodni, néha rám jön ugyan, de így is egy életre megtanultam,hogy ismeretlen helyen főleg éjszaka nem csinálunk ilyet.

Egyébként 50-el lehetett menni, a 20 csak a lassító miatt volt kitéve, az álszent "én még soha nem mentem gyorsabban a megengedettnél" embereket mínusszal jutalmazom, a kérdés nem az,hogy hülye vagyok e hanem,hogy mi történt volna ha mondjuk 70-el rámegyek egy bukkanóra?


2014. dec. 13. 12:53
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elsősorban a futóműnek versz oda az ilyennel. A futóműbe beletartozik a gumitól a felnin keresztül az összes alkatrész (karok, csuklók, gömbfejek...), sőt a lökhárító, rugó, toronycsapágy is sérülhet. Rossz esetben ha lebukik az autó az erős fékezés miatt, akkor a lökhárító is sérülhet, nagyon szélsőséges esetben el is csattan a légzsák. 70-80-nál már ugorhat is az autó, akkro hatványozottan előfordulhat a futómű és tartószerkezetének a törése.
2014. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak egy kis kiegészítés, hátha valaki nem tudja...

Fékezni csak a bukkanó előtt szabad, ha fékezve hajtasz rá a fekvőrendőrre, az előre elmozdult súlypont végett nagyobb lesz az első futóművet ért terhelés.

2014. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Tiknyókoromban azzal szórakoztam,hogy tempóval vettem a f.rendőröket,hogy mind a 4 kerék a levegőben legyen.xD

Swift 1.3,semmi baja nemlett a futóműnek

2014. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából nem történhet olyan nagy baj, de a futómű könnyen megsérülhet, rogók el is törhetnek, és ami a legrosszabb, akár az autó alját is odaverheted. Aztán ottvan még a kellemetlen érzés, ahogy jól s*ggbever az autó, nekem az is elég volt egyszer. A másik baj, hogy akár ki is ránthatja a kormányt a kezedből, aztán történnek a bajok.

Na meg hallottam olyan esetekről, hogy elöregedett motortartó bakok miatt simán menet közben kiesett a motor a helyéről, sima úton! Képzeld el egy ekkora ütés után mik történhetnek!

2014. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kopottak a gömbfejek, egy erősebb igénybevételnél ki is fordulhat. Láttam már ilyet.
2014. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!