Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van jogsim, de egyszerűen nem...

Van jogsim, de egyszerűen nem tudok vezetni?

Figyelt kérdés
Dízeles kocsin tanultam meg vezetni, 1 hónapja vezettem dízeles autót. De nekünk benzines van. Elmentem boltba és alig tudtam elindulni mert benzinessel máshogy kell. Vagy 10x lefulladtam, rám dudáltal és kikerültek. Hihetetlenül ramatyul vagyok emiatt... Valaki help! Hogy oldjam meg ezt?

2015. jan. 15. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Induláskor nagyobb gázt adj, 1500-2000es fordulatszámnál lassan, egyenletesen engedd fel a kuplungot. Esetleg kérd meg apukádat, hogy vigyen el egy kihalt parkolóba, és segítsen megtanulni az elindulást.
2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolni, gyakorolni,gyakorolni. Benzines autó kuplungjával sokkal finomabban kell bánni mint egy dízel kuplunggal. Eleinte olyan helyen gyakorolj vele ahol nincs forgalom. Én a helyedben az elindulást csak a kuplunggal kezdeném gáz nélkül. Mikor már biztosan érzed a kuplung fogáspontját mehet a jobb láb a gázra, és onnantól sima ügy lesz... :D
2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Diesel-esnél megszoktam, hogy kuplunggal simán elindul. Nem kell gáz se. A mi kocsinkkal meg bénáztam, azt se tudtam mikor kezdhetem el nyomni a gázt.
2015. jan. 15. 19:54
 4/9 anonim válasza:
49%
Ez általában mindig így van.Én pl benzines kocsival gyakoroltam,vizsgáztam.Aztán mikor a dizeles kocsinkat vezettem teljesen más volt,egy csomószor lefulladtam,de végül belejöttem.A benzines kocsiknál nyomni kell a gázt,mint az állat.
2015. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kérdése ,semmi más. Jobban kell nyomni a gázt neki.
2015. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mondjuk úgy hogy gyakorolsz egy kicsit a benzineseteken????
2015. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem a mazda is siman indult csak kuplungal még 2 be is el lehettett :D

majd belejössz, indulj nagyobb gazzal :)

bár jo mutkor vezettem 1 vagon r t, hat az gyalazat volt, az összes kocsimba eddig volt ellenallasa a ppedalnak ott nem volt, undorito volt, a kuplung az oké, de a gazt nem ereztem rajt, felpörgött allandoan... aztan töb bmint 10 eve vezetek, szoval no para

2015. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 waland ***** válasza:
Nyugi, ha ráérzel, hogy hol fog a kuplung, már benzinessel is el fogsz tudni indulni akár gáz nélkül is (csak akkor meg már minek). Kis gáz, lassú kuplung, aztán menni fog ez.
2015. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Főzős Laci ***** válasza:

Csak gyakorolnod kell sokat!Össze kell szokni a géppel,mint fiúnak a lánnyal!!!Nem mehet minden elsőre.Gyakorolj olyan helyen,ahol kicsi a forgalom.Érez a kuplung-gáz játékát!Figyeld meg hol hol"fog" a kuplung,tehát ahol már megindul a kocsi.

Sok sikert !Ha ráérzel(10 km gyakszi),akkor már mégy mint golyó!

2015. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!