Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a barom akkor?

Ki volt a barom akkor?

Figyelt kérdés

Az oktató és több rutinos vezető azut mondta ha nincs lámpa, ami megfogja őket, és csúcsforgalom van, és folyton jönnek, akkor másnap reggelig ott álhatsz ha nem enged el senki.

Ilyenkor szépen araszolva, centiről centire haladva gurulsz elkőre, és egy idő után lesz valaki aki már nem fér el, vagy nem akar centizni és elenged.


Megpróbáltam, kb 50 autót elengedtem, majd egyik már nem fért be közém és a járdasziget közé, megállt és nyomta a dudát rám! Majd centizgetve elment!

A következő elengedett!


Most mit csináltam rosszul?

Ha elengedett volna kb. 3mp és eltűnok az útjából így meg centizgetett és majdnem fél percet elveszített!



2015. febr. 24. 09:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az idézett jogszabály elvileg helyes, de van egy olyan megfogalmazás is valahol, hogy akinek elsőbbsége van azt csak indokolt esetben és csak kis mértékben lehet akadályozni (tipikusan a parkolással szoktak példálózni) Egy alsóbbrendű útról kikanyarodás minden, csak nem indokolt szerintem. Honnan kellene tudnia az illetőnek, hogy a kérdező 1 vagy 10 perce vár.
2015. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

JHa hirtelen nagy gázzal kimegyek akkor azért vagyok frászkalap.. mert a másiknak fékeznie kell egy nagyot...

Persze ti jobban értetek hozzá mint az oktatóm aki 20 éve oktat...

2015. febr. 24. 12:59
 23/27 szántóvető ***** válasza:
kérdező nincs helyes válasz mert valahol mindegyik válaszolónak igaza van.de a kresz a védett úton közlekedőt védi tehát a tiéd a kockázat ha kiszemtelenkedsz.én nem tudok mást hozzáfűzni,további jó csűrés-csavarást.
2015. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szántóvető!

Még mindig nem tudjuk, mert titkolja a kérdező, hogy kinek lett volna elsőbbsége. Valószínűleg nem neki, de nem biztos. Annyit árult csak el, hogy ez egy lámpás kereszteződés, nem működő lámpával.

2015. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Hol írtam hogy elromlott lámpás kereszteződés? Képzelegtek!
2015. febr. 24. 13:42
 26/27 anonim ***** válasza:

# 21/25:

A jogszabály nem helyes, képzeld el a szituációt kettő álló helyzetben lévő autóval! Melyik indulhat el előbb?

2015. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ok, de még táblákról nem nyilatkoztál.
2015. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!