Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem megfelelően használt...

Nem megfelelően használt biztonságiöv használatáért mennyire büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Mindig úgy kötöm be magam, hogy beszállás előtt becsatolom az övet és amikor beűlök az átlós résznél belebújok az övbe. Igy az alsó része mögöttem van. Nem szeretem ha az alsó része a hasamon van.

2015. márc. 9. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Meglátásom szerint ez rosszabb, mintha be sem lennél kötve. Repülsz ki az ülésből, de mielőtt az üveg verné szét a fejed, megfojt az öv. Lehet, tévedek, de szerintem erre van esélyed.

Hogy a rendőr erre mit lép, tőle függ. Sok esély nincs rá, hogy büntessen, mert kívülről az látszik, hogy a felső része végigfut előtted. Ha megállít, másért fogja tenni. Észre sem nagyon fogja venni.

2015. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Akár 40 ezerre is, ez egyenlő azzal, hogy be se kötötted. De ez miért is jó?
2015. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Batiste, eléggé idióta dolog így kötni be az övet. Az autód minden biztonsági eszköze úgy van beállítva, hogy feltételezi: a tested nem mozdul el jelentősen az üléshez képest. Ezzel szemben te alul kicsúszol az öv alól és ha van légzsák, az belerobban az arcodba, ha nincs légzsák, akkor az indokoltnál nagyobb erővel hajtogatódsz be a kormány és a padló közé. Utàna meg gondolkozhatsz, hogy a kerekesszék, a koporsó vagy a hason átvezetett öv a kényelmetlen.
2015. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi kockázatokat már elmondták előttem. Ami a jogi oldalát érinti, ezt írja a jogszabály (1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet):


48. § (4) [...] az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.


Ennyi.


Nem azt írja a kresz, hogy az övnek becsatolt állapotban kell lennie, hanem hogy azzal rögzítened kell magad. Mivel ezt nem teszed meg, a büntetési tétel pont annyi, mint be nem csatolt öv esetén:


lakott területen________10 000 Ft

lakott területen kívül__15 000 Ft

autóúton, autópályán____20 000 Ft


156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet, 11/A. melléklet

2015. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magyar ész. Annyira magyar, hogy már teljesen. Olyan magyarbalkán.

Nem azért csatoljuk be rendesen az övet, mert megbüntet a rendőr, hanem azért, hogy biztonságosan utazzunk.

2015. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tisztában vagyok vele, hogy mi a szerepe a biztonságiövnek.

3-4 kocsit vezetek és mindben egy kis idő után nagyon visszahúzódik az öv és az alsó része nyom, ez zavar. Erős fékezéskor pedig már vág.

Folyton pisilnem kell. Ha mögöttem van az alsó része akkor nincs semmi baj.

Bal lábam mindig kint van szélen. Fékezéskor visszatart a felső része. Jobb lábbal fékezek ballal pedig támaszkodni szoktam. Így nem csúszok le.

2015. márc. 10. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet beállítani az öv magasságát?
2015. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Aha, ahogyan azt a Móricka elképzeli. Nem csúszol le sima megállásnál. Ütközésnél nem tudod kitámasztani magad.
2015. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"kis idő után nagyon visszahúzódik az öv és az alsó része nyom, ez zavar. Erős fékezéskor pedig már vág."

Vagy az övvel, vagy veled van komoly probléma.


"Bal lábam mindig kint van szélen. Fékezéskor visszatart a felső része. Jobb lábbal fékezek ballal pedig támaszkodni szoktam. Így nem csúszok le."

Ez, apám, egész addig működik, míg nem lesz egy kis koccanásod. Akkor viszont először szilánkosra törik a lábad, amivel támaszkodsz, aztán jó eséllyel mindkét csuklód is, amivel a kormányon próbálod kitámasztani magad. Ezután lefejeled a kormányt, orr törik, majd ekkor robban az arcodba közvetlen közleről a légzsák, amitől ha nem is biztos, hogy megvakulsz, de a plasztikai sebészet garantált.


És ez csak egy kisebb koccanás volt, ami bekapcsolt övvel még csak véraláfutást sem okozna a válladon.

2015. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt, hogy valakinek fontosabb a kényelme, mint hogy ne haljon meg egy balesetben.
2015. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!