Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy sávos úton, a piros...

Egy sávos úton, a piros lámpánál várakozó autósor elé besorolhatok-e balról vagy jobbról motorral?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét oldalról besorolhatsz az álló sor mellett. Ha megindul a sor, akkor viszont már be kell sorolni, mert jobbról előzni tilos.
2015. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


36. § (12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha


a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és


b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.


---


Ezt írja a kresz. Ebben a lényeges, amit szeretnek a kétkerekűek elfelejteni, az ÁLLÓ JÁRMŰ.

2015. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 lupara ***** válasza:
#2/2-es válaszoló ÁLLÓ JÁRMŰ kiemelése jogos,sokan figyelmen kivül hagyják.Gyakran előfordul,hogy az álló sor zöldre megindul,miközben a motoros is mozgásban van.Nem biztos,hogy beengedik,nagy a balesetveszély.Ezt én kétféleképpen próbálom elkerülni.Messziről pirosnál nem törekszem előre,elkerülendő a meginduló sort.Kivétel ha jól ismerem a lámpaváltások ütemét,ilyenkor előremegyek.Ezzel a lehetőséggel jól élni,nem is olyan egyszerű.
2015. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Combi27 ***** válasza:
5%

elmondom mi az amit a motorosok elfelejtenek, a KRESZ-ben meg úgy rossz ahogy van...

tehát úgy kezdődik a dolog hogy:

megfelelő oldaltávolság.

ez nem azt jelenti a motorosnak hogy a kocsi tükre mellett 2cm.Hiszen ők is fel vannak háborodva ha így előzöm őket...

aztán következik a több sávos úton a piros lámpa előtti záróvonal.

ezt nem is érinthetné egy jármű se, nemhogy átmegyek rajta rendszeresen..Akkor hogy is megy a kocsisor mellett előre? sehogy...

és végül: a KOCSISOR ELÉ! nem MELLÉ!

namármost , ha kocsival én vagyok az első, akkor SZABÁLYOSAN szintén nem tud a sor elé állni motorral..


megkérdem: van értelme annak hogy a motorosok, kerékpárosok előre mehetnek az álló kocsisor mellett?

nincs, mert lehetetlen közben szabályosan betartani a KRESZ-t (oldaltávolság, záróvonal, és a kocsi elé menni)

2015. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"ha kocsival én vagyok az első, akkor SZABÁLYOSAN szintén nem tud a sor elé állni motorral"


Miért is nem?

2015. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 lupara ***** válasza:
Combi27-nek.Motorosok nagyobb része szabálykövető,kisebb felükre igaz amit leirtál.Nem tart kellő oldaltávolságot,nincs rendben.Engedélyezve a motorosok előrehúzódását, feltételek megléte esetén,a könnyités nem tér ki a záróvonalas kereszteződésekre.Ettől független általános szabály,hogy záróvonalat nem érinthetünk,nem állhatunk rajta.Talált.Autósor elé akkor tudok szabályosan beállni,ha volt elég oldaltávolságom,záróvonalat nem taposom,és az első kocsi előtt elférek még,a lámpasor előtt.#5/5-nek.Első jármű elé nem állhatok úgy,hogy belógok a keresztező forgalomba.Előző hozzászólásomban irtam,nem mindig könnyű szabályosan élni ezzel a kedvezménnyel.Ha valamelyik feltétel nem adott,le kell mondani erről a lehetőségről.
2015. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha ilyen "rugalmasan" értelmezitek a szabályokat, akkor ti a gyalog a boltig sem juttok el. 90 óta motorozok, szerintem eddig több tízezerszer besoroltam már kocsisor elé, és egyetlen egyszer sem a szerintetek szabályos módon. Soha senkinek nem volt baja ezzel. Lehet csimpaszkodni a hülyeségekbe, csak nincs sok értelme.
2015. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Combi27

"megfelelő oldaltávolság.

ez nem azt jelenti a motorosnak hogy a kocsi tükre mellett 2cm.Hiszen ők is fel vannak háborodva ha így előzöm őket..."

Azért ne feledd, hogy előzéskor kicsit nagyobb a balesetveszély illetve a személyi sérülés esélye, mint az álló autó mellett kb. 3 km/h-val elhaladó motorkerékpár esetén.

2015. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Combi27 ***** válasza:
28%

a megfelelő oldaltávolság az megfelelő oldaltávolság...akár előzök akár elhaladok..már bocs de bárki, még az 5 éves fiam is kinyithatja a kocsiajtót, mert úgy gondolja...


amúgy elég szemét rendőr lennék, mert én nem gyorshajtásért büntetnék hanem ilyen és hasonlókért :D

2015. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Combi27 ***** válasza:
0%

aki meg azt írja hogy miért nem lehet a kocsi elé szabályosan besorolni?

1: nem biztos hogy látod a lámpát,

2: akadályozod a bekanyarodni szándékozó nagyobb járművet

3: a felfestés sem dísznek van a lámpák előtt (az elé sem állhatnál)


plusz frászt kapok mondjuk egy bringástól(esetleg egy szüttyögő kis köbcentis motortól) aki mondjuk nem tud olyan gyorsan elindulni mint én, és mondjuk egy lámpa nélküli kereszteződésben ahol feltorlódott a sor, elém áll, én meg 20x ki tudtam volna ugrani :D

2015. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!