Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek, ha nem úgy...

Megbüntethetnek, ha nem úgy fogom a kormányt, ahogy tanították?

Figyelt kérdés

Azért "tanították" a szóhasználatom, mert nem tudom, hogy vonatkozik-e rá szabály. Valahol azt olvastam, hogy ez nincs meghatározva, csak így tanítják, mert így tettre kész állapotú egy sofőr leginkább.


Ne vegyétek a fejem, még csak most készülök KRESZ-tanfolyamra. Köszönöm a válaszokat.



#vezetés #szabályzat #kormányfogás
2015. máj. 18. 17:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm újra. 8-as, igen, ezért írtam ("tettre kész állapotú egy sofőr"), hogy ezzel a fogással kezelhető legjobban az autó. Bár most éppen a balesetre nem gondoltam, de természetesen ezt is számításba kell venni, hiszen ha autóba ülünk bekövetkezhet baleset, és ez valóban menthet kárt.


10-es, ez érdekes, mert egy KRESZ-könyvben (2011-es) a 10 óra 10 perc szerepel, a nagyobb kormányokra ír 9 óra 15 perces fogást. Eddigi csekély tapasztalataim alapján az utóbbi kényelmesebb.

2015. máj. 19. 15:37
 12/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezek az óra percek hülyeségek :D Eleve szinte minden kormányon ki van alakítva kétoldalt valami dudor amit kellene fogni, vagy felső küllő ami felett kellene megmarkolni a kormányt . Ez megadja a helyét a fogásnak.

Gyakorlatilag senki nem fogja egséz út alatt úgy.

A javíthatatlan mazsola biztos ismérve ,hogy kilóméteren át görcsösen kétkézzel markolja a volánt a tanult helyén .Aki rutinos az egykézzel vezet ,vagy egyik fent másik lent fogja a kormányt.

2015. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!