Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak (türelmesen) vezetni?

Figyelt kérdés
Mutogatnak, anyáznak, dudálnak, de vezetni azt nem tudnak. Nem hiába nincs magyar F1 pilóta... Szlovákiában nincs ennyi bunkó ember. Meg sokkal türelmesebbek, hiába szlávok.
2015. jún. 7. 20:24
1 2
 1/14 Tomcatters ***** válasza:
100%
Hát ezzel nem teljesen értek egyet .. pont a mult heten voltam slovakiaba pénteken, es hát elottem ment lassabban egy autó, és nem huzodott le,nekem kellett bemenni előzni 110 táblánál beállt 75-80 között
2015. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Beviz Elek ***** válasza:
95%

Azért fölösleges összekeverni a versenyzést a közúti forgalommal. Abba pedig ne menjünk bele, hogy milyen anyagi vonzata van egy F1-es karriernek.


Úgy érzem, ez a kérdés hozzám is szól. Nem őrült módon vezetek, tipikusan akiket kiraknak youtube-ra, de tolom neki a haladás érdekében.


A dudálás, villogás, mutogatás (bár az utolsót nem szoktam) általában azért fordul elő, mert fölöslegesen feltart 1-1 autós.

Nem kell száguldozni előttem, de legyen kedves többsávoson jobbrahúzódni és ott felőlem gyönyörködhet a tájban.

M2-es 2x1 sávos szakaszán ne matracot szállítsanak a tetőn 60nal. Ha lassú, menjen a városon keresztül.

Ha fordulok ki az utcából, akkor a másik indexeljen idejében hogy kikanyarodhatok, ő le fog kanyarodni.

És még lehetne sorolni

2015. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tomcatters ***** válasza:
100%
Így van ... A bal sávot igazság szerint előzésre kell/szokták használni ,ha betartaná mindenki nem lenne mutogatás... stb .. Mondjuk en se megyek ra ha előttem valaki direkt nem megy le, nem is villogok ...csak felhuzom magam,mert ez oda-vissza játszik ... feltartani is ugyan olyan bunkosag mint letolni valakit az útról :)
2015. jún. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából a harmadikkal értek egyet. Én általában a megengedett sebesség közelében haladok. Ezért talán jogos az elvárásom, hogy ne akadályozzon aki nem tud vezetni és szerencsétlenkedik a belső sávban. De ne is várja el a tuskó "nagy fekete" vagy cégautós, hogy azért kelljen lelassítanom, hogy ő száguldozhasson
2015. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Te sem vezettél még tőlünk keletebbre, az is tuti .)
2015. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megőrülök az indokolatlan totyogástól, amikor főúton 60-70-el megy valaki. Aki nem tud vezetni az ne vezessen.
2015. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki felhúzza magát bármi ilyesmin, az ne vezessen. Szóval aki nem ura az érzelmeinek az nem különb a szardobáló makogó majomnál a fán.

Nyugodtan meg kell előzni a lassúbbat és nem idegeskedni mert attól csak rosszabb lesz ,nem jobb ,ezt logikusan be lehetne látni ,már akinek ismerős ez a fogalom.

2015. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tomcatters ***** válasza:
89%
Na de ha direkt nem megy le("volt rá példa többször is") ,h feltartson akkor, hogy előzöd meg ... okostojás ?
2015. jún. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én csak két típust utálok:

Beáll 70-re, de azzal a 70-el végigmegy mindenhol, lakott területen is, nem zavarja se tábla se semmi.


A másik pedig akik minden kanyar előtt két lábbal fékre taposnak, még a legcsekélyebb ív esetén is.

2015. jún. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as, hát nem úgy hogy őrjöngök mögötte. Ha direkt nem megy le, akkor pont azt fogja élvezni hogy idegesíthet és örül neki hogy villogsz és rámászol, mert tudja hogy semmit nem érsz el vele ,nekimenni nem fogsz hátulról mert nem akarsz börtönbe kerülni és félted a kocsidat. Amúgy meg az első alkalomnál jobbról megelőzöd, az a megoldás. Szabálytalan? De hatékony.
2015. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!