Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyarok miért nem tudnak...

A magyarok miért nem tudnak (türelmesen) vezetni?

Figyelt kérdés
Mutogatnak, anyáznak, dudálnak, de vezetni azt nem tudnak. Nem hiába nincs magyar F1 pilóta... Szlovákiában nincs ennyi bunkó ember. Meg sokkal türelmesebbek, hiába szlávok.
2015. jún. 7. 20:24
1 2
 11/14 Tomcatters ***** válasza:
69%
Igen, de pont azt írtam,hogy se rámenni se villogni se mutogatni semmit nem szoktam,csak magamba mérgelődök es jobbrol beelőzöm sajnos :)
2015. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Te még nem voltál Rómában :D A magyarok hozzájuk képest egy hippi befűvezet csapat.

Leültem egy körforgalom mellett. Na olyat még életemben nem láttam, hogy a 2 sávos úton három sor kocsi megy, legalább 40-50 km órával, egy körforgalomban.

Dudálnak, anyáznak, és törik az autókat.

Egy épp autót nem láttam Rómában. Menj oda, aztán gyere haza :D

2015. jún. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezt már én is tapasztaltam, hogy sokszor sajnos nagyon türelmetlenek, pláne a kezdőkkel szemben.

Nekem 3 hónapja van csak jogsim, tehát még bőven kezdő vagyok. De már a tanulókocsiban is előfordult, hogy ledudáltak, mert nem indultam el, amint felvillant a sárga lámpa a piros alatt. Az oktatóm is azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Bevallom, hogy nem mindig szoktam a maximális megengedett sebességgel menni, pláne ha este vezetek. Csak annyira megyek gyorsan, amennyire biztonságosnak érzem, hogy tudjam, én uralom az autót, és nem okozok balesetet. Persze ez nem azt jelenti, hogy főúton 50-el megyek, hanem igyekszem tartani a 80-90-et, de sokszor még ígyis le akarnak tolni az útról.

Vagy ha elsőbbségadás táblánál várok egy kicsit, és nem fordulok ki közvetlenül a másik autó elé, hátulról akkor is már anyáznak. Még egy példa: emelkedőn indulásnál annyira belejönnek a seggembe, hogy attól félek, ha nem megy tökéletesen az indulás és visszagurulok kicsit, akkor nekimegyek. Ezek a dolgok eléggé el tudják venni egy kezdő kedvét a vezetéstől.


Sajnos az átlag vezetők szeretik elfelejteni, hogy ők sem jogosítvánnyal a zsebükben születtek, hanem valamikor ők is voltak kezdők, rutintalanok. Azt várják el az utakon mindenkitől hogy úgy vezessen, mintha már 30 éve közlekedne.

2015. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem semmi gondom nincs a kezdőkkel, nagyon türelmes vagyok velük. Viszont csak onnan tudom hogy kezdő vagy, ha van T matrica a kocsin...

Anyósomnak majdnem 30 éve van jogosítványa, de fogadni mernék hogy rosszabbul vezet mint Te!


Vidékiként, kezdőként engem is ledudáltak Pesten. Parkolást gyakorolni nem volt sok lehetőségem élesben, Pesten kellett èletemben először kis helyre berakni a kocsit. Természetesen leizzadtam azalatt.

Erdélyben 70nel mentem a faluban ès a kamionok ledudáltak hogy húzzak már előlük.


Ha van legalább egy kis érzéked hozzá, akkor pikk-pakk belerázódsz és nem fognak rád dudálni, ha nincs, akkor 30 évig is vezethetsz, nem lesz jobb.

2015. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!