Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1 sávos úton pirosnál jobbról...

1 sávos úton pirosnál jobbról megelőz egy bringás. én jobbra kis ívbe megyek, ő egyenesen. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Megelőzni megelőzhet,ha jól tudom
2015. jún. 12. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem előzhet meg, csak az álló sor mellett elhaladhat jobbról, vagyis kikerülhet. Ha meg már előre ment, akkor nem kérdés az elsőbbség, mert nem vagytok forgalmi kapcsolatban.

Már csak azért sem, mert ő csak úgy állhat előre, hogy a kanyarodó járműveket ne akadályozza.

2015. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egész pontosan:


"(12)227 Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és

b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák."

2015. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Ha nincs az út jobb szélén kijelölve kerékpársáv, akkor neked. Ha van, akkor neki.
2015. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor szoktam felrúgni a szabályokat... Én elengedném a biciklist a fenébe, nem akarom hogy belém szálljon amiközben kanyarodok.


Ha jól értem, piros lámpánál álltok, és azt kérdezed hogy zöldre váltáskor ki induljon először? csak mert jobbról nem nagyon szabad előzni- főleg piros lámpánál. Ha mégis ez a helyzet, elé vágnék hogy belém csattanjon és ne a keresztező forgalomba... Azt nem tudnám tétlenül nézni.

Ha pedig dugóban az álló sor elejére tör, azt meg jól teszi. Elvégre ezért megy biciklivel hogy ne kelljen a dugóban ácsorognia.

2015. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha már megelőzött akkor neki.
2015. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
44%
Az egyenesen haladó járműnek elsőbbsége van a kanyarodóval szemben. Ha jobbról ment el melletted, akkor meg még a jobbkézszabály is neki ad elsőbbséget.
2015. jún. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha elég gyorsan elindul, akkor eleve nem is alakul ki elsőbbségi kérdés.


Ha nem, akkor el kell engedned.

2016. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!