Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kereszteződésben a főútvona...

Ha kereszteződésben a főútvonal kanyarodik, azon haladva kell-e jelezni az irányváltást?

Figyelt kérdés
És ti jelzitek-e? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?
2010. márc. 1. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2010. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell jelezni az irányváltást, mivel nem történik irányváltás! Ugyanez a helyzet a körforgalommal: ott sem kell jelezni a behajtáskor, viszont kihajtáskor már kell!
2010. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát a körforgalomnál nem azért nem kell jelezni,mert nem történik írányváltoztatás,hanem mert csak egy írányban történhet a tovább haladás.(egyírányú út)
2010. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kell, viszont néha érdemes, hogy lássák, hogy arra mész, mert sajnos sokan nem jeleznek, ha nem is kanyarodnak, hanem mondjuk elhúznak egyenesen, és még jobban sajnos, néha azt gondolják, hogy te nem mész kanyarodva balra, hanem elmész egyenesen, csak nem jelzel.


De kelleni nem kell.

2010. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell, de az oktatóm azt mondta (és én szoktam is), hogy néha nem árt, főleg ha vannak gyalogosok a környéken, hiszen ők nem feltétlenül ismerik a kreszt, így egyértelműbbé teszed a helyzetet.
2010. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Körforgalomnál annyi kiegészítés, hogy ha már az első kikanyarodón kiakar menni, akkor már behajtáskor indexelni kell
2010. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell a szabály szerint, de én biztos ami biztos alapon egy-két villogatás erejéig szoktam indexelni.
2010. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem szoktam, és nem is kell. Ha valaki előttem ezt teszi, hajlamos vagyok azt hinni, hogy esetleg le kíván parkolni (vagy csak megállni, várokozni szándékozik - akár szabálytalanul), és még lehet előzésbe is kezdek. Kéretik a kresszt betartani.
2010. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
" ...még lehet előzésbe is kezdek. Kéretik a kresszt betartani..." Ha a főútvonal kanyarodik, nem kell jelezni de vannak olyan szituációk ahol még az oktatók is javasolják a jelzést. Nyilván olyan helyeken célszerű, ahol az út vonalvezetése nem a várható módon történik, és csak az útburkolati jelek alapján (illetve a többségi forgalom alapján) célszerű a főútvonal vonalvezetését máshogy megvalósítani. Ezek amúgy is rendszerint útkereszteződések (bacsatlakozó út, elágazás, stb). Te meg kedves előző, ha olyan nagyon "kéreted" betartani a KRESZT-t kanyarban, kereszteződésben ne kezdj előzésbe, ott ugyanis nem szabad ....
2010. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy nem szabad, de n méterre megállni se, leparkolni se szabad, mégis megteszik. Ha pedig megteszik, akkor te is kikerülöd, mert nyilván nem várod meg, míg felmegy a nőjéhez, kamatyolnak és visszajön. Vagy te mögötte állnál? Nem, kikerülnéd. Elnézést, nem előzés, kikerülés. Aztán rájössz, hogy nem is megállni akart, hanem ő hobbiból indexelget, pedig forgalom szerint egyenesen megy. Tudom, hogy most én vagyok a mumus, de értsünk már egyet abban, hogy ezek a jelzések félrevezetőek, szükségtelenek. Megjegyzem '97-ben beszéltem utoljára oktatóval, nemtudom neked mennyire friss még az élmény. Éppezért nem tudom, mit javasolnak, de az ő szubjektív javaslataik számomra nem is irányadóak.
2010. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!