Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás? Vagy...

Ilyenkor ki a hibás? Vagy mindketten? Beletolatás de tiltott helyen állás?

Figyelt kérdés

Próbálom felvázolni:


van egy nagyon szűk utca, egyirányú, balra menetirányra merőleges parkolóhelyek, és pont a szüksége miatt megállni tilos tábla végig a jobb oldalon.

Ennek ellenére mégis ott parkolt egy kocsi, és a másik meg kiparkolás közben beledurrantott.

Most akkor melyikük a hibás?

Elvégre az egyik tiltott helyen parkolt, szóval ez durva, hogy ha így nézzük, meg se történt volna a baleset, ha betartja a kreszt.

A másik meg kitolatott, és nem fért el, aztán lett a durr.


Ilyenkor mégis mi a helyzet jogilag? Kit terhel a felelősség? Vagy ilyenkor van 50-50% ?


2012. nov. 5. 20:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Aki belement. Álló autó sosem lehet hibás.
2012. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Álló autóba tolatott bele, tehát nem nézett körül tolatás előtt,pedig akár jöhetett is volna ott valaki.
2012. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

A parkolás és a tolatás ebben az esetben két külön történet!


Milett volna ha nem parkol, hanem halad az a másik, akkor is beletolatsz?


Az oldal anonim, nyugodtan leírhatod, hogy te voltál a tolató autó vezetője!

2012. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Legalább betétlapot hagytál, vagy csak leléptél?
2012. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Fellöktem a járdára aztán elhúztam mint állat, mert full részeg voltam :D


na jó csak viccelek ......


Nem én voltam az, csak azért kérdeztem, mert vita lett belőle az utcán, és igazából kb mindenki a tilosban parkolót támadta, mert állítólag pontosan azért tették ki oda a megállni tilos táblát, mert elég veszélyes hely, és sorozatosak voltak az ilyen balesetek korábban, de a tábla óta nincsenek (szűk utca, még úgy is nehezen fér ki az autó).


Azért nem tudom, én nem teljesen osztom, amit mondotok, hiszen nem véletlenül tilos egy főúton is megállni lakott területen kívül, pl. bukkanó után ... Így az autó vezetője hogy kerülje el az ütközést?

Szóval azért van igazság abban sztem, hogy ha eleve betartotta volna a tilalmat, akkor nem tolatott volna a másik neki.


Úgyhogy hát érdekes a dolog azért sztem ... most ez olyan dolog mint ahogyan egy beláthatatlan kanyar után se csodálkozzon az ember, ha 120-al bele durrantanak. Nem?


Háát azért ez így minimum 50-50% sztem, de hát biztos van aki jobban tudja. Csak engem nagyon zavar az a tábla, hiszen nyilván nem véletlenül volt kint, és az ott lakók szerint akkor nagyon is jogosan és okkal!

2012. nov. 5. 20:43
 6/56 A kérdező kommentje:

Azért emlékszek én még egy másik esetre:


Egy mentő állt az út közepén, de csak úgy snassz szó szerint a főút közepén, elvileg ment neki a kékfény, na de ez ugyan nem látszódott messziről, bukkanó is meg kanyar is volt, és hops, ketten is beleszaladtak.


Azért ez kísértetiesen hasonlít ahhoz az esethez, hogy tehát egy tilosban és veszélyes helyen álló autó okoz balesetet ...

2012. nov. 5. 20:45
 7/56 anonim ***** válasza:
74%

"nem véletlenül tilos egy főúton is megállni lakott területen kívül, pl. bukkanó után ... Így az autó vezetője hogy kerülje el az ütközést? "


Úgy hogy lassabban megy. Csak olyan sebességgel szabad haladni, hogy a féktávolság ne legyen hosszabb, mint a belátott útszakasz.

2012. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

hmm hát ebben is van valami, na de ha ezt betartanánk, akkor mindenki 30-al menne mindenhol ...

most nem?

2012. nov. 5. 20:56
 9/56 anonim ***** válasza:
26%
Miért menne 30-cal? 30-ról a fékút kb 10 méter. Aki csak 10 métert lát előre az menjen el a szemészetre sürgősen, ne vezessen.
2012. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
Öööö, nem.
2012. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!