Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Egy irányú utca, halszálkás parkoló. Az utcában nincs bicikli kiegészítő tábla mindkét irányba, így ők is csak egy irányba használják.

A kérdés az, ha kitolatsz, és az ellenkező irányból, ahonnan nem lehetne senkinek se jönnie, neked megy egy biciklis. Teszem hozzá, kitolatásnál szinte egyik irányba se látsz, mivel az autók között fák vannak. Ilyenkor ki a hibás?



2015. júl. 9. 07:29
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"egy irányú utcában lehet kétirányú forgalom!!! megkülönböztető jelzést, használók járművek ide beleértendő a szemét szállító autó sárga villogóval!"


Vagyis van rajta valami ami megkülönbözteti, ráadásul a kukás autónál 3-n figyelnek be- és ki- állásnál.

2015. júl. 9. 22:14
 22/32 A kérdező kommentje:

Zebrán a biciklis nem mehet át, mivel gyalog sáv, nem bringa sáv. Az sárga.

Nálam az oktató megállt, és elküldte a biciklist anyukájába, mert majdnem elcsaptuk a zebrán.

Kanyarodás megkezdése előtt tiszta volt a terep, bekanyarodtunk, ő meg a lehető legnagyobb sebességgel jött. Csak annyit mondott, hogy ha elcsapom, nem lett volna semmi belőle.

Gondolom az oktató ismeri a Kreszt minden évben vizsgázik belőle. :D

Szóval igen, ha elcsapom a bringást a Zebrán, nem én vagyok a hibás.

2015. júl. 9. 22:17
 23/32 anonim ***** válasza:
A biciklis átmehet a zebrán (semmi sem tiltja), de nincs elsőbbsége. Közlekedésis rendőr mondta.
2015. júl. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Akkor ez vidéken lehet, gyalogosként láttam már, hogy rendőrbácsi lekapta, sőt még közteres is, a zebráról.
2015. júl. 10. 07:10
 25/32 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy a kérdést ennyire egyszerűen nem lehet megválaszolni:

Nem mindegy A halszálka foka (30-45-60), mivel befolyásolja a kilátást, nem mindegy mennyire álltál már ki az autóval, stb.

Szóval előfordulhat, hogy te vagy a hibás ebben a forgalmi helyzetben. Nem lehet azzal elintézni, hogy a másik szabálytalan volt, ezért téged nem terhel semmi.

2015. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

ma 07:10

Az még nem jelenti azt, hogy jogszerűen is járt el.

2015. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Pedig Kresszen is így tanítják...
2015. júl. 10. 16:01
 28/32 anonim ***** válasza:

"Pedig Kresszen is így tanítják…"

Hol?? Nekem volt kezemben általános iskolai rendőrségi kresz kérdőív és ott is az volt, hogy a zebrán át lehet biciklizni.

2015. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

A Kresz nem tiltja, de az oktató így oktatta, és vezetni is így tanultam.

De mint mondtam láttam már rendőrt, hogy leszedték az útról, mert zebrán ment.

Most ezen mit bizonygassak.

2015. júl. 10. 20:02
 30/32 anonim ***** válasza:
És én írtam olyat, hogy ez nem történt meg? Én a jogszerűtlenségre utaltam.
2015. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!