Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Egy irányú utca, halszálkás parkoló. Az utcában nincs bicikli kiegészítő tábla mindkét irányba, így ők is csak egy irányba használják.

A kérdés az, ha kitolatsz, és az ellenkező irányból, ahonnan nem lehetne senkinek se jönnie, neked megy egy biciklis. Teszem hozzá, kitolatásnál szinte egyik irányba se látsz, mivel az autók között fák vannak. Ilyenkor ki a hibás?



2015. júl. 9. 07:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Nagyon is érthető amit a kérdező leírt. Halszálkás parkolás meg mindkét oldalon lehet egyirányú utcában is, nálunk is van a bal oldalon.

De ha kifelé tolatok balra, akkor már ott kezdődik a dolog, hogy eleve hátra nézek abba az irányba, mert onnét jöhet másik jármű. Elvileg a másik oldalról nem jöhet semmi sem szabályosan és itt a szabályosság fontos szempont.

Az autó hátulja csak bal oldalra tud kimenni és az autó jobb oldalának neki megy egy biciklis aki szabálytalanul közlekedik azért már nehogy az autós legyen a hibás, mert van egy hülye aki szabálytalanul és ész nélkül közlekedik.

2015. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

oké, mifelénk nincs ilyen utca, én nem tudom elképzelni ezt a helyzetet. ezért kértem legalább egy hasonló utcaképet.


Az, hogy tolatásnál hátrafelé nézek, az oké... de előre is kell pillantanom.


Még mindig azt mondom: attól még, hogy a másik szabálytalan, nekem is szabályosan, kellő körültekintéssel kell elindulnom. De pláne, ha még fák is vannak, amiktől EGYIK IRÁNYBA SEM látok ki

A kerékpárost, vagy akármilyen szabálytalankodót nem "büntethetem" azzal, hogy csakazazértis kitolatok...

2015. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Ja, előre de pláne hogy nézek, ha tolatok kifelé, mert akár egy kisgyerek is átszaladhat a kocsi előtt... és ugye a kocsi eleje kaszál...
2015. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

De előre nem nézzek tolatásnál, hanem oldalra, de ha ő a kocsikhoz közel közlekedik szabálytalanul.

Tolatásnál akkor nézek előre ha fordulok. És itt nem erről van szó.


Szerintem te életedben nem tolattál ki ilyen parkolóból. Ami nem baj, csak nem hiszem, hogy olyanról kell okoskodni, amit nem csináltál.

Én úgy tanultam, hogy mikor tolatok ki, csak akkor nézek előre IS, ha tekerem a kormányt.


De nem hiszem el, hogy nem láttál olyan egyirányú utcát, ahol halszálkában orral kell beállni. Ha fordítva nem lehet beállni, a másik meg akkor azért megbüntet a rendőr.

2015. júl. 9. 18:29
 15/32 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsíthetjük a dolgot.

Ha én szabálytalankodom és a szabályosan közlekedővel szemben balesetet okozok, akkor ki a hibás?? Pont, nincs miről beszélni.

Ott van a bizalmi elv a kreszben ami annyit tesz, hogy bízom abban, hogy más is betartja a szabályokat. Ha valaki olyan hülye, hogy nem és még balesetet is okoz, az meg is érdemli, hogy még el is marasztalják ez miatt.

Igen az autó eleje kaszál, de ha hátra nézek és oldalról nekem jön egy biciklis aki szembe közlekedik a forgalommal és abszolút nem számíthatok rá, miközben kifelé tolatok akkor nincs miről beszélni. De egy gyalogos is mi a tökömet keres az úttesten?? Az nem neki van kitalálva, hanem a járműveknek. Így ha egy gyerek vagy felnőtt vagy bárki az autó hátulja elé szalad, akkor is a gyerek vagy felnőtt vagy bárki a szabálytalan. Egyáltalán minek rohangál az úttesten?? Menjen a járdán.

Persze, hogy tolatásnál nem csak hátra nézünk, de alapból igen, meg ott vannak még a tükrök is sokféleképpen lehet tolatni.

2015. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%
egy irányú utcában lehet kétirányú forgalom!!! megkülönböztető jelzést, használók járművek ide beleértendő a szemét szállító autó sárga villogóval!
2015. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szóval akkor a gyalogátkelőn ÁTHAJTÓ biciklist nyugodtan, büntetlenül el lehet csapni, mert ő szabálytalankodik?
2015. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

16-os Ki ne találd már, hogy a szemétszállító szembe mehet a forgalommal!!! A megkülönböztető jelzést használó jármű is csak, akkor mehet be, hogyha meggyőződött arról, hogy megadták neki az elsőbbséget. Kereszteződésbe is csak, akkor hajthat be!!


17-es, te meg már megint baromságot írkálsz. Nem elcsapásról van szó hanem, hogy ő okozza a balesetet. Nem vagy képes felfogni a kettő közötti különbséget? Tényleg ennyire hülye vagy?? Mert ha igen, akkor hagyjuk.

2015. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Egyébként meg igen, büntetlenül el lehet csapni a zebrán átbiciklizőt, mert nem adta meg az elsőbbséget az autósnak, tehát ő okozta a balesetet. De ha ezt sem érted, akkor tényleg nagyon hülye vagy.
2015. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
22-06 között a sárgalámpás kocsi is bemehet az egyirányúba ezt elfelejtettem. De lényegtelen, akkor is meg kell győződnie, arról hogy megadták-e neki az elsőbbséget.
2015. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!