Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak néhányan, ha...

Miért dudálnak néhányan, ha egy kicsit "húzós" az előzés, tehát majdnem 3 autó megy el egymás mellett, vagy épp befér az aki előz?

Figyelt kérdés
Közben aki előz, az teljesen biztonságosnak látja, szembe meg sokan idegeskednek, meg néha az is dudál akit előznek, hasonló szituációban

2015. júl. 10. 11:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, de, lefékeznél a Krazzal is, mert neked is kötelességed mindent megtenni a baleset elkerülése érdekében - akárki volt a fåsz. És itt nem csak erkölcsi felelősségről van szó: ha a baleset modellezésekor kiderül, hogy nem fékeztél, holott tudtál volna, akkor te is a vádlottak padjára kerülsz, hiába nem a te hülyeségedből keletlezett a vészhelyzet. És ez pontosan azért van így szabályozva (ti. hogy a vészhelyzet elhárítása minden közlekedő feladata és nem csak az azt okozóé), hogy senki se gondolkozzon az utolsó hozzászólóéhoz hasonló módon, hiszen az több balesethez vezetne.
2015. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A vészhelyzetet elég hamar megszünteti, ha az ámokfutóra ráhajtjuk az autóját úgy, hogy közben más ne sérüljön.

És ezzel megakadályoztunk még számtalan jövőbeni vészhelyzetet és balesetet, amit ugyanaz a barom okozna.

Aki velem szemben, az én sávomban előz annak nincsenek jogai, ahogy annak sem, aki bármilyen más módon az életemre tör.

2015. júl. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Én azt bírom amikor a főúton megyek és mögöttem nincs senki, nekem van elsőbbségem, és a mellékútról kivágódok elém, majd az első utcába mielőtt felgyorsítna leindexel, szemből meg jönnek 500-an és megáll.. :D



Nagyon sokszor előznek sajnos veszélyesen, minap éjszaka volt egy ilyen , majdnem belémjöttek szemből, rendesen bele kellett lépni a fékbe nekem is, és a kamionosnak is akit előzött a személyautó, én az útpadkára lehúzódva tudtam elkerülni a frontális ütközést, a kamionos meg szintúgy , nagy dudálásokkal.. Persze, megint nem jött mögött senki, nem lehetett volna megvárni még elmegyek , nem.. Ő előz, mert ő siet : )

2015. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nekem kamion jött egyszer szembe, nekem meg a mögöttem lévőnek kellett lehúzódni, de 3-an mentünk el egymás mellett, a kamion, akit a kamion előzött, meg mi aki kamionnal jöttünk szembe, egyébként nem volt veszélyes, mert elfértünk, na de egy kezdő aki megijed, nyom egy satuféket, vagy elrántja mert megijed (csak egy 20-25 tonnás jön szembe)... emiatt tényleg húzós.

De én nem idegeskedek sose, kamionos, siet, ez van, már megtörtént, én nem fogok kiabálni, ordibálni meg szidni senkit, én megteszek mindent ami tőlem telik, nagyon nagy veszélyhelyzettel lekopogom nem találkoztam, nem is szándékozom.

2015. júl. 15. 16:15
 15/21 A kérdező kommentje:

Nekem ami miatt a kérdést kiírtam az volt, hogy hosszú nyújtott S kanyar, ott előztem lendületből, és messze jött egy autó, amit nem értettem, hogy villogott, meg integetett (NEKEM), holott már akkor a saját sávomban mentem, nem értettem, pedig mondanom sem kell semmi veszély nem volt benne, még indexeltem is balra is, jobbra is (csak azért írom, mert manapság ezt sokan elhagyják), tehát abba se lehet belekötni, világítás volt, szóval... néhányan valószínű kicsit túlparázzák.

Fékeznie biztos nem kellett, mert már akkor is láttam mikor messziről jött, láttam, hogy simán megcsinálom az előzést, biztonságosan.

Mindegy is, vannak ilyenek, mint pl. ha egy gyalogos előtt kicsit nagyobb tempóval állsz meg, egy pillanatra elbizonytalanodik, aki félősebb, pedig kocsiból másképp érzékeled, gondolom sokan tudják miről beszélek. kb hasonló szitu.

2015. júl. 15. 16:19
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy hibátlan vagyok, de azért is kérdezek rá mindenre, mert próbálok tanulni, meg, hogy mások hogy gondolkodnak, ezáltal is fejlesztem magam, minden ember másképp látja a dolgokat.
2015. júl. 15. 16:22
 17/21 A kérdező kommentje:

De van olyan is régen, akit már az is sért, ha megy 70-80-al, és te meg szándékozod előzni az urat...

Találkoztam olyannal, hogy megkezdtem az előzést, és 130-nál mentem el mellette, és 80-ról indultunk az újdonsült "versenyzővel".

Gondoltam előzés közben, mikor elkezdte nyomni, visszaveszek, de nem szándékoztam szórakozni országúton 50-100 km-en át, ezért inkább otthagytam magában.

De ez is egy olyan eset, hogy van aki már kiszállt volna, de nekem még a vérnyomásom se lett több, sok hülye van, nem kell mindent felvenni, persze ha jönnek szembe, stb, nem érdemes szórakozni, ha nagyon hülye, inkább beállok mögé, azt majd megunja.

Csak nem látom értelmét, ha annyira sietne, akkor nem akkor nyomná mikor elkezdik előzni, mert előtte végig tempomat 80-al megy magában...


Nekem ha olyan kedvem van, hogy ráérek, én is 75-80-al megyek, (kivéve ha jön mögöttem kamion, akkor tartom a 90-95-öt, hogy ne tartsak fel senkit), de kicsit jobbra húzódok, próbálok segíteni, hogy jobban lássák az előzési lehetőséget.

Persze van barom, aki ezzel él, és már előztek így meg, hogy szintén 3-an mentünk el egymás mellett (Audis volt :) ) nem bírt várni, na :)

De ilyen, hogy rágyorsítok direkt..abszurd.. nagyon szemét dolog.

2015. júl. 15. 16:33
 18/21 anonim ***** válasza:

"Fékeznie biztos nem kellett, mert már akkor is láttam mikor messziről jött, láttam, hogy simán megcsinálom az előzést, biztonságosan."


Vagy pedig ő látta, hogy szemből jön egy hülye, és már lassított. Ha meg nem lassított volna lehet egymásbamentek. Továbbra is: A távolságot túl-, a sebességet alulbecsüli a nem hivatásos vezetők 99%-a. Ne légy abban olyan biztos, hogy ez csak rajtad múlt...

2015. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Most volt időm elolvasni a válaszokat, szerintem nem gondolta komolyan aki olyat írt, hogy direkt szembe menne vele.

Sose lehet tudni, az beleköthetetlen, és igaz, hogy nincs joga mások életét veszélyeztetni, de gondolj bele, lehet haldoklik a gyereke, bajban van valakije, és siet. Ez nem indok, de mindenki gondoljon bele, hogy cselekedni egy ilyen helyzetben.

Senkinek nincs joga másokat veszélyeztetni, megölni, vagy bosszút állni, akármi van, ha megtörténik sajnos a baleset, a hatóság jogosult intézkedni, de szerintem, ha bárki olyan helyzetbe kerülne, hogy vele szembe jön egy őrült, legalábbis én biztos, hogy elkerülném, még ha kamionnal vagyok akkor is mindent megtennék a veszély minimalizálása érdekében. Ott azért nem nagyon lehet rángatni a kormányt, de egy frontális ütközés higgyétek el kamionban sem biztonságos, senki sem akar ilyet.

De tudom, hogy senki nem komolyan írta, csak a düh beszél ilyenkor az emberekből, mert gondolom mindenki találkozott már hülyével, és az van ilyenkor a szeme előtt.. de nem éri meg, nem szabad, a végén elnyeri a büntetését úgy is az ilyen.

De ha megvered se használ, aki ilyet tesz, az magát se félti.. én ismerem ezeket, de épp ezért felesleges leállni velük... majd az idő elrendezi úgyis, vagy benő a fejük remélhetőleg.

2015. júl. 15. 16:46
 20/21 A kérdező kommentje:

18.

Én nem látok az autójába mit csinált, de szabályos 90-100 körül jött, mikor már messziről láttam, és még volt vagy 2-300 méter köztünk mikor visszatértem a sávomba..

Ez ugye nem egyenlő azzal, ha 10-20 méter van? mert szerintem azért ez különbség..

És mikor elment mellettem akkor is jött 90-100-at kb, ebből következtettem.

Megállni, lefékeznie szükségtelen lett volna, nem is tett ilyet.

Lehet távoli "ismerősöm" volt :)

2015. júl. 15. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!