Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikli vs autó. Veletek...

Bicikli vs autó. Veletek történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Nem a legjobbak nálunk az utak, főleg azokon a részeken, ahol a biciklistől "elvárják", hogy közlekedjen. Hullik szét, tele kátyúval, igazából nem lehet rendesen jobbra tartani. (Meg ugye nem is szabad túl közel húzódni a szegélyhez, mert az szintén veszélyes és már a KRESZ is úgy írja, hogy biztonságos távolságot kell tartani a járdától) Kerültem volna ezeket az úthibákat, úgy, hogy nem húzódtam túlságosan balra, erre duda mögöttem, majd mikor mellém ér rám ordít, hogy húzódjak már le! Ez nekem annyira rosszul esett, ráadásul tempóval is mellőzött... Ha autóval vagyok és kerékpárost előznék, de jönnek szembe én ki tudom várni, hogy előzhessek. Találkoztatok már hasonló tirpákkal? Lehet ez ellen tenni valamit?

2015. júl. 21. 17:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

Én is kíváncsi lennék a másik oldalra, mert bizony a bringások többször szegik meg a Kreszt, mint ahányszor betartják.


Múltkor sikerült egy bringást majdnem magam alá temetni, Hungárián a középső sávban brinyozott, mikor dudáltam neki, még ő anyázott :D


Amúgy hagyj kérdezzem meg, szerinted mi a biztonságos távolság?

2015. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem különösen, amikor megelőz a majom, de rögtön utána fékez, mert sürgős és halaszthatatlan jobbra kanyarodhatnékja támad.
2015. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Nem volt semmiféle hirtelen irányváltoztatásom se bekacsázásom, semmi. Egyszerűen nem akartam belemenni a bukkanókba, amikkel tele van az út széle, és ha a kedves autós kivárta volna, hogy ne jöjjön szembe senki, akkor normálisan meg tudott volna előzni. Szabályosan. Maximum egy 10-15 cm amiről beszélünk, amennyivel én beljebb voltam az út szélétől, hogy ne dobáljanak el a kátyúk. Tudtommal olyan méternyi távolságot kellett volna tartania előzésnél, hogy ne legyek veszélyben. Ehelyett majdnem elsodort, sehol nem volt meg a kellő oldaltáv. Mindezt azért mert a biciklis nem is ember...
2015. júl. 21. 21:28
 14/32 Tomcatters ***** válasza:
100%
Biciklis is a forgalom része ... a forgalom resztvevőinek fel kell venni a forgalom ütemét..ennyi, nyilvan egy biciklistol nem lehet elvarni,hogy egy auto utemét felvegye. Es azt se hogy menjen be az arokba, godorbe...stb meg kell varni meg adodik olyan helyzet mikor siman tud előzni :) es nem karomkodni ennyi :)
2015. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egy paraszt azt kiabálta, hogy a zebrán le kell szállni (ráadásul ez sem igaz, de hagyjuk a gyökkettes kresz ismerettel ne várjunk sokat). Csak a gyökérbunkó azt nem vette figyelembe, hogy mellette ott van a bicikli út és én azon mentem. De még csak fel sem tartottam, mert már rég átértem és mentem tovább amikor a büdösbunkója pofázott nekem.
2015. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
49%

Lehet a Kresz nem tiltja, de rendőrbácsit láttam már, amint lekapta őket.

Az indok ennyi volt közúti járművel nem hajtunk rá gyalogosoknak kijelölt helyre. Autóval se, bringával se.

2015. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak ilyen esetek. Az én kedvenceim között is szerepel a megelőzöm a hülye biciklist majd bevágok elé a jobbra kanyarral. De busz is előszeretettel előz meg úgy, hogy közvetlen előttem befékez a megállóba.
2015. júl. 21. 22:16
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Elég régen vezetek -úgy 45 éve- olyan országokban is, ahol biciklin kívűl szinte semmi sem volt, abból viszont dögivel. Semmi bajom nem volt a biciklistákkal. Itthon viszont ugyancsak óvatosnak kell lennem velük. Ha tehetem, inkább 2-3 méterre kerülöm őket (1-2 rossz tapasztalat).


Ha jól emlékszem a kresz-re, biciklisnek akkor van elsőbbsége a zebrán, ha tolja a kerékpárt. Persze azért még "nem muszály elütni". Csakhogy: egy gyalogos "kiszámíthatóbb", mint egy biciklista - kereszteződésnél egy flik-flakkal a "zebrán terem" azzal, hogy ott már neki van előnye...

De egyáltalán elkeserítő az itthoni közlekedési kultura - és itt nem csak a biciklisekre gondolok.

2015. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Rettenet ami itthon, van. Biciklis, autós, gyalogos, ebből a szempontól lényegtelen. Persze nem mindenki ilyen de rengeteg a bunkó minden közlekedőből. Szerintem annyi a probléma, hogy sokan nem figyelnek a másikra. Biciklivel és autóval is közlekedem, igaz biciklivel többet de egyik oldalt sem lehet teljességgel hibáztatni. Mindig próbálok figyelni biciklivel és autóval is a forgalomban résztvevőkre. Csak azt nem értem másoknak miért esik ez nehezére.
2015. júl. 21. 23:09
 20/32 anonim ***** válasza:

Csak ami az elmúlt 1-2 napban esett meg velem: kereszteződésben a gyalogjárdán az utólsó pillanatban a ház mögül hirtelen előtűnik egy kerékpáros, s fel sem nézve gyorsan átteker a gyalogátkelőn. 5-10 km között mentem, így is vészfékeznem kellett. Ha egy kicsit előrébb vagyok, ő jön nekem.


Másik (gyalogos): körforgalomban látom, hogy ahol ki akarok jönni, a túloldalról elindult egy gyalogos. Nagy volt a forgalom, hogy segítsem a gyalogost, megálltam a zebránál, ő meg megállt a túlsó sáv közepén. Terelő járdaszegély van, ameddig nyugodtan eljöhetett volna, de nem, ő feltartja a szemközti forgalmat. Megjegyzem, eredetileg úgy számoltam, hogy ha folyamatos sebességgel megy át, pár másodpercre tart csak fel.

2015. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!