Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikli vs autó. Veletek...

Bicikli vs autó. Veletek történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Nem a legjobbak nálunk az utak, főleg azokon a részeken, ahol a biciklistől "elvárják", hogy közlekedjen. Hullik szét, tele kátyúval, igazából nem lehet rendesen jobbra tartani. (Meg ugye nem is szabad túl közel húzódni a szegélyhez, mert az szintén veszélyes és már a KRESZ is úgy írja, hogy biztonságos távolságot kell tartani a járdától) Kerültem volna ezeket az úthibákat, úgy, hogy nem húzódtam túlságosan balra, erre duda mögöttem, majd mikor mellém ér rám ordít, hogy húzódjak már le! Ez nekem annyira rosszul esett, ráadásul tempóval is mellőzött... Ha autóval vagyok és kerékpárost előznék, de jönnek szembe én ki tudom várni, hogy előzhessek. Találkoztatok már hasonló tirpákkal? Lehet ez ellen tenni valamit?

2015. júl. 21. 17:11
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Én mindig figyelek csak nem biztos, hogy balesetet szeretnék szenvedni olyan barmok miatt akik azt hiszik övék az út, akár biciklivel vagyok, akár gyalog, akár kocsival.
2015. júl. 31. 08:59
 32/32 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen, nem is egyszer. Pedig nem véletlenül változtatták meg a KRESZ-t, ahogy te is írod, már nem kötelező a bringásokra nézve, ami régen volt, hogy szorosan az út jobb széle mellett kellett haladniuk. Igyekszem amúgy mindig a lehető legjobban lehúzódni, ahogy még balesetveszély nélkül lehetséges, de van egy rakat tahó autós, akinek semmi nem elég.
2016. febr. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!