Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikli vs autó. Veletek...

Bicikli vs autó. Veletek történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Nem a legjobbak nálunk az utak, főleg azokon a részeken, ahol a biciklistől "elvárják", hogy közlekedjen. Hullik szét, tele kátyúval, igazából nem lehet rendesen jobbra tartani. (Meg ugye nem is szabad túl közel húzódni a szegélyhez, mert az szintén veszélyes és már a KRESZ is úgy írja, hogy biztonságos távolságot kell tartani a járdától) Kerültem volna ezeket az úthibákat, úgy, hogy nem húzódtam túlságosan balra, erre duda mögöttem, majd mikor mellém ér rám ordít, hogy húzódjak már le! Ez nekem annyira rosszul esett, ráadásul tempóval is mellőzött... Ha autóval vagyok és kerékpárost előznék, de jönnek szembe én ki tudom várni, hogy előzhessek. Találkoztatok már hasonló tirpákkal? Lehet ez ellen tenni valamit?

2015. júl. 21. 17:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

tegnap 22:04

Ez még nem jelenti azt, hogy jogszerűnek voltak. Láttam olyat, hogy istenbarma biciklis JÁRDÁN ment nagy kerítés mellette, autó megáll a kereszteződésél ez a hülye meg oldalról belemegy. Pont ott volt 2 motoros járőr akik oda is mentek. Mit kérdeztek? Éltjük a biciklist?

1. a biciklis járdán ment SZABÁLYTALAN

2. Nem volt fékje

3. ő ment oldalról az autóknak

és az autós üti el a biciklist?????

2015. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Hulye telefon belejavított.
2015. júl. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Persze lehet sorolni a barom biciklis dolgokat is. Velem is előfordult már hasonló is. De mint mondtam, én figyelek ha biciklis van előttem. Falun lakom itt nem ritka a részeg, út közepén tekergőző sem. Viszont így, hogy autóval is járok néha, az a tapasztalatom, hogy a biciklist semmibe veszik az autósok. Másik példa: Benne vagyok a körforgalomba, száguld be egy luxusautós nőci és satufék, mert hoppá egy bicikli. Pedig én már benne voltam, nekem lett volna elsőbbségem, de neki milliókat érő kocsija van, bármit megtehet. Megint másik: Autóval, úgy lép le a gyalogos, hogy szét se néz és zebra sincs, egyszercsak ott van előttem. Mivel én pont nem a száguldozó fajta vagyok, simán megálltam de akkor is. Lehetne még folytatni csak sosem lenne vége.
2015. júl. 22. 06:45
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy mindkét oldalon vannak közutakra nem való barmok. Mivel azonban a biciklisek védtelenebbek, több toleranciát érdemelnek. Persze amikor visszaélnek ezzel (mint pl Németországban) az vérlázító tud lenni, de mégis inkább megéri az a kis plusz figyelem, mint hogy baj legyen belőle.

Történt egyszer, hogy egy erdei úton gurultam lefelé, amikor egy ösvényről beszáguldott egy biciklis. Nem én voltam a hibás, mégis hónapokig kísértett az a gyomorforgató puffanás, amit az elütése pillanatában hallottam.

2015. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Alex Fly ***** válasza:

Nem sok mindent lehet tenni az ilyen tulkokkal. Esetleg ha dudál, akkor megállni előtte és alaposan megvizsgálni a kerékpárt, mi lehet rajta olyan veszélyes, hogy a baleset elhárítása érdekében hangjelzésre volt szükség.

Az oldaltáv nélküli előzés ellen pedig célszerű elfoglalni a sávot, hogy eszébe se jusson, hogy elférhetne melletted.

2015. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Neki pont az volt a baja, hogy kicsit beljebb mertem merészkedni az úthibák miatt és így nem tudott megelőzni sávon belül...
2015. júl. 28. 06:45
 27/32 Alex Fly ***** válasza:
49%
Az az ő baja. Alapból kb. az autók jobb kerekének vonalában célszerű közlekedni, szükség esetén (pl. szűk úton, ahol nincs hely előzésre) a sáv közepe felé húzódni. Ha mögöttem valaki dudál, akkor először is középre húzódok és lassítok, hogy meggyőződhessek arról, mi is az a balesetvezély, aminek elháritása érdekéen használja a hangjelzést. Aztán ha sikerült elhárítani és ismét biztonságos, akkor visszagyorsítok és megköszönöm neki, hogy figyelmeztetett...
2015. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Legjobban azt az "öngyilkos típust szeretem" -biciklisben és gyalogosban is van ilyen-, aki jó nagy kapucniban megy a "megszokott útvonalon", s csak teljes testtel fordulva tudna akár oldalt is nézni, éppen ezért meg sem próbálja, csak gyorsan túl akar jutni az életveszélyes pontokon.
2015. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Pedig eltörölték a bicikliseknél a KRESZ-ben korábban előírt szoros jobbra tartási kötelezettséget - korábban kötelezően közvetlenül a járda/útpadka/záróvonal stb. mellett kellett menni, most viszont már nem kell, csak az útviszonyoknak megfelelően jobbra kell tartani. Pont mint az autóknak.
2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%

Én meg legjobban azt a "gyilkos" típust szeretem - ez viszont főleg autósok körében fordul elő-, aki indexelés és lassítás nélkül kanyarodik be a kereszteződésben, és nem zavartatja magát a dupla (biciklis+gyalogos) átkelőtől. Jó esetben hangos dudálással befékez a zebra közepéig, és elkezd anyázni a biciklisre, hogy miért megy bele oldalról...


Egyébként a legtöbben szabályosan közlekednek (vagy olyankor szabálytalanok, amikor nincs a környéken más közlekedő), a probléma egy stabil 20-30%-nyi szabálytalankodóval van, akár autós, akár biciklis, akár gyalogos az illető. Tenni nem sok mindent tudsz ellene, figyelj oda mindig a körülötted közlekedőkre, fő a biztonság. És kalkuláld bele, hogy bárki bármikor képes lehet olyanra amire józan ész alapján nem számítasz.

2015. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!