Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kereszteződés nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

Lakhelyemen van egy nagyon veszélyes kereszteződés, figyelmetlenség miatt mindig áthajtanak rajta, és már 6 halálos áldozat van ebben az évben!


Mindenki körforgalmat akar, de a katasztrófavédelem és minden hatóság megvizsgálta a kereszteződést és nem tartják fontosnak, hogy körforgalom legyen. Személy szerint sem feltétlen arra lenne szükség, hanem azért mondhatni ez tényleg a figyelmetlenség és a KRESZ szabályok be nem tartása miatt történt esetek! Én megértem a körfogalmat kívánó embereket is, mert tényleg ember életeket vett el a körforgalom, és lehet megoldást jelentene. Akkor elsőbbség adás kötelező tábla volt, most már STOP táblák lettek!


Szeretnék tenni is az ügyért, de mivel ebben nem vagyok jártas, nem tudom hol induljak el! Aláírás gyűjtés volt már a körforgalomért, de mint írtam nem indokolt!


Én gondoltam rá, hogy vannak ezek a táblák amik a közutakon vannak amin mutatja egy kép, ez veszélyes kereszteződés és baleset veszélyes. (képeken összetört kocsik, vagy már láttam ilyen embert formáló táblákat is)

Ezeket nem tudom hol lehet igényelni, hogy lehet egy ilyet megvalósítani! Maga a tábla pontos megnevezését sem tudom! Ebben esetleg tudtok segíteni?


+ Gondoltam arra is, hogy esetleg nap elemes STOP tábla kéne ami villog! De nyilván ezek drága pénzek! Nem tudom létezik-e valami alapítvány vagy valami pályázat vagy bármi, ami esetleg ennek beszerzésében segítene, illetve, ha ez meg is valósulhatna vagy akár egy elrettentő tábla, akkor azt ki helyezi ki, és erre egyáltalán adnak-e engedélyt!


Véleményem szerint, ez már valamit segíthetne, tudom nem jelent sokat, és lehet ezeket sem vennék figyelembe, de akkor nem lehetne azt mondani, hogy nem tettek meg semmit az ügy érdekében!


Valaki esetleg tud tanácsot adni, véleményt vagy bármit aminek útján segíthetnék ember társaimnak?



2015. júl. 23. 20:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
"ember életeket vett el a körforgalom*" helyett kereszteződést akartam írni
2015. júl. 23. 20:24
 2/23 anonim ***** válasza:
hol van ez a kereszteződés ?
2015. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
631-es számú út, Szedres és az M6-os autópálya közötti szakasz
2015. júl. 23. 20:57
 4/23 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten belül van, akkor jarokelo.hu -n írj, ott van értelme.


Ha nincs más, akkor írj valami híroldalnak, hátha felkapják és írnak róla mint halálkereszteződés.

2015. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
csak egyet tudsz tenni óvatosan mész bele! vannak erre közlekedési mérnökök és ezt majd ők orvosolják ! csak addig még hány ember életet követel azt nem tudom !!! de majd egyszer meg lesz !
2015. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

talán ez?

[link]


Amúgy a legnormálisabb helyeken ezeket a kereszteződéseket felszámolják a fenébe.


Az 51-esen is lett körforgó egy ilyen helyen.

Bagnál a 3-asnál pedig lámpa lesz asszem. (vagy lehet körforgó, nemtom, de építik)


Írj pár híroldalnak, kérj segítséget, hátha észbekapnak)

2015. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen ez az a kereszteződés!
2015. júl. 23. 21:06
 8/23 A kérdező kommentje:
írtam azért ennek az oldalnak amit írtál, függetlenül, hogy nem Budapestről van szó, tanácsot lehet ők is tudnak adni! :)
2015. júl. 23. 21:14
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Talányos, hogy miért nem csináltak oda körforgalmat.

Az is lehetne megoldás, hogy az alárendelt úton lassító bordákat fektetnének le.

A lassítóbordák (fekvő rendőr) ösztönösen sebességcsökkentésre késztetik a járművezetőket, azokon nem is lehet bizonyos sebességnél gyorsabban áthajtani, s ha a kereszteződéshez lassan ér a jármű, biztonságosabban meg is tud állni, s a döcögés már előre figyelmezteti is, hogy rövidesen meg kell állni, nem bambulja el a STOP táblát.


A főúton is ki lehetne rakni sárga, villogó fényű, veszélyre figyelmeztető lámpákat, plusz sebességkorlátozást bevezetni

2015. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A fő útra már kitettek 70-es táblát azt írja az újság!

Fekvőrendőr nincs amúgy, csak az a sárga amit alig lehet érezni, nem tudom annak mi a neve! :)

De az a legelszomorítóbb, hogy sokan az ilyeneket kikerülik átmennek a másik sávba! :S


Komolyan nem tudom mit lehetne tenni, mert csak annyit tettek most, hogy felfestés STOP tábla lett és a fő úton 70-es tábla! Szerintem amúgy ez sem lesz elég! :S

2015. júl. 23. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!