Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kereszteződés nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

Lakhelyemen van egy nagyon veszélyes kereszteződés, figyelmetlenség miatt mindig áthajtanak rajta, és már 6 halálos áldozat van ebben az évben!


Mindenki körforgalmat akar, de a katasztrófavédelem és minden hatóság megvizsgálta a kereszteződést és nem tartják fontosnak, hogy körforgalom legyen. Személy szerint sem feltétlen arra lenne szükség, hanem azért mondhatni ez tényleg a figyelmetlenség és a KRESZ szabályok be nem tartása miatt történt esetek! Én megértem a körfogalmat kívánó embereket is, mert tényleg ember életeket vett el a körforgalom, és lehet megoldást jelentene. Akkor elsőbbség adás kötelező tábla volt, most már STOP táblák lettek!


Szeretnék tenni is az ügyért, de mivel ebben nem vagyok jártas, nem tudom hol induljak el! Aláírás gyűjtés volt már a körforgalomért, de mint írtam nem indokolt!


Én gondoltam rá, hogy vannak ezek a táblák amik a közutakon vannak amin mutatja egy kép, ez veszélyes kereszteződés és baleset veszélyes. (képeken összetört kocsik, vagy már láttam ilyen embert formáló táblákat is)

Ezeket nem tudom hol lehet igényelni, hogy lehet egy ilyet megvalósítani! Maga a tábla pontos megnevezését sem tudom! Ebben esetleg tudtok segíteni?


+ Gondoltam arra is, hogy esetleg nap elemes STOP tábla kéne ami villog! De nyilván ezek drága pénzek! Nem tudom létezik-e valami alapítvány vagy valami pályázat vagy bármi, ami esetleg ennek beszerzésében segítene, illetve, ha ez meg is valósulhatna vagy akár egy elrettentő tábla, akkor azt ki helyezi ki, és erre egyáltalán adnak-e engedélyt!


Véleményem szerint, ez már valamit segíthetne, tudom nem jelent sokat, és lehet ezeket sem vennék figyelembe, de akkor nem lehetne azt mondani, hogy nem tettek meg semmit az ügy érdekében!


Valaki esetleg tud tanácsot adni, véleményt vagy bármit aminek útján segíthetnék ember társaimnak?



2015. júl. 23. 20:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ellen nehéz tenni, aki szándékosan sérti meg a szabályokat.

Talán csak video kontrollal őket a szabályok betartására rávenni, persze össznépi anyázás, köpködés lenne a reakció.

Azokat viszont megilletné a plusz figyelemfelhívás a hely veszélyességére, akik nem szándékosan sértenek szabály, csak valamilyen oknál fogva (fáradság) elbambulják azt a valóban veszélyes kereszteződést.

Erre a megfelelően kialakított lassító bordasor alkalmas, mert arra még a fáradt vezető is felfigyel, ha elkezd döcögni alatta a jármű.

Először csak kisebb döccenő, majd egyre magasabb bordákon kell átmenni, nagyobbat döccen a gép, rá kell lassítani... aki szándékosan kikerüli a lassítót, megy a csekk (nem kell sunyiban, nyugodtan ki lehet tenni a video kontroll táblát)

2015. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Tudom mindig ellenkezek, de nekem nem tűnik egy bonyolult kereszteződésnek!

Bár nekem a 4-es főút üllői kereszteződése se jelentett gondot, aztán ott is meghaltak páran, mire meglámpázták.

2015. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy tudom, hogy azokat az autókat kapják telibe akik Szedres irányából jönnek, és ha megnézitek a linket amit küldtek előző kommentben, akkor lehet látni, hogy amúgy tök belátható az egész! :(
2015. júl. 23. 22:46
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem akkor veszélyes amikor jön 1-2 autó, hanem csúcsidőben.


Állsz az alárendelt úton, vársz, hogy kisorolhatsz, figyeled jobbról az egyenesen haladókat és a kanyarodókat, figyeled balról az egyenest és a kanyarodót, figyeled szemből az egyenesen haladót (ha balra akarsz kanyarodni)

Mögötted is állnak, mindenki ideges, kihagysz 1-2 rést, mert nem kockáztatsz, és a végén ott a baj.


Egy ilyen kereszteződés akkor teljes ha van mellé bicikliút és gyalogos forgalom is.


Nah ez ilyen:

[link]


Egyszer a Mexikóin parkoltam és vártam a barátnőmet. Fél órán át figyeltem a kocsikat, volt aki percekig nem tudta elhagyni az alárendelt utat.


Pedig erre volt bejelentés is, de csak ígérgetnek:

[link]

2015. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
ez az út amiről szó van nem mondható sosem forgalmasnak, épp ezért fura... a főúton lévő kocsik elé mennek ki, így történik a beleset, de tényleg nincs itt forgalom...
2015. júl. 23. 23:43
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha nincs forgalom, akkor valóban csak a sofőrök a figyelmetlenek.
2015. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok rosszmájú lenni én sem. De ez egy új, teljesen belátható, teljesen normális kereszteződés. Technikailag nem indokolja semmi a körforgalmat valóban.

A közlekedést nem lehet teljesen hülyebiztossá tenni. Jobban kellene szankcionálni a szabálytalanságokat, fejleszteni a morált, szigorúbb mentális feltételeket támasztani a jogosítványszerzéshez stb stb. Teli van az ország ilyen kereszteződésekkel

2015. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi olyan nehéz ebben a kereszteződésben, főként ha még nem is forgalmas.

Persze az emberi hülyeség határtalan, az ellen nem lehet mit tenni.


Esetleg meg lehetne próbálni civil szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, vagy akik az "őt is hazavárták" típusú táblákat szokták kitenni (nem tudom, azokat ki, kinek a kezdeményezésére teszi ki).

Azért egy fej-szétszakadt fekete alak vagy egy jól látható kereszt figyelmeztető jel tud lenné legalább a kevésbé hülyék számára.

2015. júl. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#15-re :

Kedves kérdező, magad írod: "a főúton lévő kocsik elé mennek ki, így történik a beleset" - vagyis nem adják meg az elsőbbséget.

Nézve a kereszteződést, tökéletesen belátható, nincs semmi, ami takarná a biztonságos beláthatóságot. Lakott terület tőle távolabb van, mint indokolná a főúton közlekedők sebességcsökkentését. Ez nem jelentené azt, hogy az elsőbbséggel rendelkezők ne legyenek körültekintők. Sokaknak lehetne ráírni a fejfájára: nem mondott le az elsőbbségéről.

2015. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen itt tényleg az a legnagyobb baj, hogy figyelmetlenül vezetnek, és nem tartják be a KRESZ szabályait, attól, hogy mondjuk elsőbbség adás kötelező tábla van, nem azt jelenti, hogy nem kell körültekintően körülnézni! Én személy szerint, meg is állnék, de ez én vagyok! Kíváncsi leszek, hogy a STOP tábla hatására, hányan tarják majd be a KRESZ szabályát, amikor is az autót 0-ra le kell fékezni! :S Itt jól láthatjátok, hogy az út most készült mindegyik irányból, szerintem az is lehet a baj, hogy most nyomják neki gőzerővel, és elfelejtik a szabályokat közben vagy én nem tudom... érthetetlen számomra ez az egész dolog... Persze a nép, felháborodik, és körforgalmat akar, de szerintem sem indokolt mint írtam, és a hatóság sem találta annak, nyilván azért ők ehhez profin értenek! Ezért is gondoltam, hogy szívesen lobbiznék, akár egy ilyen elrettentő tábláért, hátha a "szabálysértők" felfigyelnek rá, és ezáltal jobban figyelnek! :(
2015. júl. 24. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!