Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kereszteződés nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

Lakhelyemen van egy nagyon veszélyes kereszteződés, figyelmetlenség miatt mindig áthajtanak rajta, és már 6 halálos áldozat van ebben az évben!


Mindenki körforgalmat akar, de a katasztrófavédelem és minden hatóság megvizsgálta a kereszteződést és nem tartják fontosnak, hogy körforgalom legyen. Személy szerint sem feltétlen arra lenne szükség, hanem azért mondhatni ez tényleg a figyelmetlenség és a KRESZ szabályok be nem tartása miatt történt esetek! Én megértem a körfogalmat kívánó embereket is, mert tényleg ember életeket vett el a körforgalom, és lehet megoldást jelentene. Akkor elsőbbség adás kötelező tábla volt, most már STOP táblák lettek!


Szeretnék tenni is az ügyért, de mivel ebben nem vagyok jártas, nem tudom hol induljak el! Aláírás gyűjtés volt már a körforgalomért, de mint írtam nem indokolt!


Én gondoltam rá, hogy vannak ezek a táblák amik a közutakon vannak amin mutatja egy kép, ez veszélyes kereszteződés és baleset veszélyes. (képeken összetört kocsik, vagy már láttam ilyen embert formáló táblákat is)

Ezeket nem tudom hol lehet igényelni, hogy lehet egy ilyet megvalósítani! Maga a tábla pontos megnevezését sem tudom! Ebben esetleg tudtok segíteni?


+ Gondoltam arra is, hogy esetleg nap elemes STOP tábla kéne ami villog! De nyilván ezek drága pénzek! Nem tudom létezik-e valami alapítvány vagy valami pályázat vagy bármi, ami esetleg ennek beszerzésében segítene, illetve, ha ez meg is valósulhatna vagy akár egy elrettentő tábla, akkor azt ki helyezi ki, és erre egyáltalán adnak-e engedélyt!


Véleményem szerint, ez már valamit segíthetne, tudom nem jelent sokat, és lehet ezeket sem vennék figyelembe, de akkor nem lehetne azt mondani, hogy nem tettek meg semmit az ügy érdekében!


Valaki esetleg tud tanácsot adni, véleményt vagy bármit aminek útján segíthetnék ember társaimnak?



2015. júl. 23. 20:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Jártamban-keltemben egyre több fejfát látok az utak mentén, némelyiken mg az elhunyt fényképe is rajta. Talán, ha a becsatlakozó alsóbbrendű út mentén szintén elhelyeznétek összefogással néhány sírkeresztet, remény lehet a körültekintőbb gépjármű közlekedésre.

2015. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Sajnos itt is van egy, de az a legelszomorítóbb, hogy ha ennek a tudatában vannak az emberek, hogy itt baleset szokott lenni, akkor nem kellene jobban oda figyelni? :(
2015. júl. 24. 16:30
 23/23 A kérdező kommentje:

Megjött egy válasz:


Levelére válaszolva az alábbiakról tájékoztatom. Valóban történt

forgalomtechnikai beavatkozás a 631-es főút és 6235-ös mellékút

tekintetében, amit a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti

Igazgatóság Közlekedésrendészeti Osztálya kezdeményezett, melyen részt

vett a Magyar Közút Nzrt. Tolna Megyei Igazgatósága, mint az érintett

közút kezelője. Az Ön által tapasztalt változások az első

beavatkozások, mellyel talán addig is megelőzhetők lesznek a

balesetek, ameddig további forgalomtechnikai beavatkozás vagy

figyelemfelhívó tábla nem készül el. Megjegyzem, ahogy Ön is írta sajnos

a balesetek azért következtek be alapvetően, mivel nem tartották be a

KRESZ szabályokat egy olyan útkereszteződésben, ami egyébként jól

belátható és a forgalom sűrűségének megfelelően kitáblázott és

felfestett volt.

Az ,,Őt is hazavárták" feliratú tábla korábban már több helyen is

kihelyezésre került a Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság

közreműködésével és más figyelemfelhívó, megelőző táblák is

azokon a helyeken, ahol a legtöbb közúti közlekedési baleset történt

(6-os, 56-os, 65-ös főutak).

A figyelemen felhívó tábla természetesen jó ötlet. A Tolna Megyei

Baleset-megelőzés Bizottság (továbbiakban: TMBB) már megkezdte ennek

előkészületeit és kidolgozását, megvalósulás esetén a kihelyezésről

is a TMBB gondoskodik.

2015. júl. 28. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!