Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy szirénázó mentőautó útvonala keresztez egy vasúti átjárót. A átjáróban lezárt a csapórúd, a fénysorompó vörösen villog.

A.) Hosszú ideje zárt a sorompó, még nem érkezett vonat, viszont a pálya beláthatatlan. Megkockáztatja a csapórúd kikerülését, esetleges összeütközést a vonattal?

B.) Egy nagyon hosszú tehervonat halad át, kénytelen várakozni 4-5 percet.

C.) Az érkező vonatnak a sorompó érzékelőin belül meg kell állnia, viszont a másik irányból is várható vonat.

Ez az egyetlen út a mentőautónak, 50 km-es kerülővel tudná kikerülni a vasúti átjárót.

A megkülönböztető jelzéssel közlekedő járműnek nincs elsőbbsége a vasúton! 120 km/h-val közlekedő vonat nem fog neki megállni, hiszen a féktáv több száz méter.

Kénytelenek megvárni a csapórúd felengedését és a villogó fehér fényt?

Kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hogy a rutinosak mit tennének ilyen élethelyzetben.



2015. aug. 30. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem tennék.

Speciális vizsgákat tesznek ezek a sofőrök, ahol pontosan el is mondják nekik, hogy különböző szituációkban mi az amit lehet és mi az amit nem.

(Mellesleg ők sem mehetnek át a piros vasúti átkelő helyen.)

2015. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nem kíváncsiságból tetted fel a kerdest...
2015. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Azt hiszed, jobban tudod nálam, hogy miért írtam ki kérdést?

Arra voltam kíváncsi, hogy ilyen helyzetekben mennyire hátráltatja őket egy ilyen kényszervárakozás.

2015. aug. 30. 09:24
 4/7 mantis religiosa ***** válasza:
Vasutas szemszögből a következő a helyzet: amennyiben a forgalmi szolgálattevő, ( a piros sapkás, aki a vonatot meneszti ), szükségesnek ítéli meg, az átjáró felé tartó vonatot megállíthatja, vagy el sem indítja az állomásról, és KIZÁRÓLAG ő személyesen felnyithatja a sorompót, a mentő vagy tűzoltó kocsi(k) áthaladásáig.
2015. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt semmilyen körülmények közt nem hagyhatja figyelmen kívül! Még a rendőrség sem, de-láttam hogy mégis megtette... brrr Mj: kár, nem jött akkor a vonat!!!
2015. aug. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézzük logikusan. A mentőben olyan személyeket szoktak szállítani, ki vagy túléli az utat, vagy nem. Ha balesetet okoz a mentős, akkor sokkal több EGÉSZSÉGES, ÉLETERŐS embernek az életét veszélyezteti. Innen nézve mit gondolsz?
2015. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*aki vagy túléli
2015. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!