Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet valaki KRESZ-oktató?

Hogyan lehet valaki KRESZ-oktató?

Figyelt kérdés

Milyen iskolát, tanfolyamt kell végezni?


Kizárólag elméleti oktatásra gondolok.

A gyakorlati oktatós státusz feltételeit/tudnivalóit megtaláltam a neten, de annak nem felelnék meg (eü), és nem is lenne nekem való.



2015. szept. 1. 10:20
 1/6 anonim válasza:

Ehhez mindenképpen el kell végezni a Nemzeti Közlekedési Hatóság lakóhely szerint illetékes regionális igazgatósága által engedélyezett szaktanfolyamot, amely közlekedési ismeretek, műszaki ismeretek és járművezetői gyakorlat szakokból áll.

A szaktanfolyamra azok jelentkezhetnek, akik

– betöltötték 22. életévüket,

– rendelkeznek középiskolai érettségivel,

– büntetlen előéletűek,

– rendelkeznek B kategóriás jogosítvánnyal (kizárólag elméleti szakos szakoktatói tanfolyam esetén),

– rendelkeznek az oktatni kívánt járműkategóriának megfelelő, érvényes vezetői engedéllyel és PÁV II. minősítéssel (gyakorlati szakos szakoktatói tanfolyam esetén).

Utóbbira akkor nem kell megfelelned.

De nem árt egy erős pedagógiai kompetencia is, valamint

Az adminisztratív követelményeken túl van néhány olyan személyes tulajdonság, amely mindenképpen szükséges ahhoz, hogy valaki hosszú távon is megtalálja számítását gépjárművezető-szakoktatóként. Ezek közül néhány:


– jó kommunikációs képesség;

– intelligencia;

– nagyfokú érzelmi/idegi terhelhetőség (a hatékony konfliktuskezelés érdekében);

– műszaki érdeklődés;

– igény a folyamatos tanulásra, önképzésre.

2015. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, ezeket a nagyon általános infókat én is megtaláltam, de arról semmit, hogy lesz-e ilyen tanfolyam, hol lesz, hogyan lehet jelentkezni.


Illeve valamikor mintha abba futottam volna bele, hogy felsőfokú szakképzésről van szó, és mint ilyen felsőoktatási intézményben van, de nem találok vissza oda, nem tudom, hol olvastam :/

2015. szept. 2. 14:31
 3/6 kreszforum ***** válasza:

Itt olvashatsz róla:

www.oktatoklub.hu


Egyébként nincs csak elméleti oktatói tanfolyam.

2015. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


Igazán hasznos volt.

2015. szept. 3. 09:05
 5/6 anonim válasza:
Még nincsen felsőfokú képzés, csak felvetették, esetleg lehetne ilyen is illetve későbbiekben csak az. Igaz hogy nincs csak elméleti oktató tanfolyam, de ha elvégzed, van B kat. jogsid, akkor az elméletet oktathatod, már ha találsz olyan iskolát aki csak ilyen oktatót keres, mivel egymagad csak elméletet oktatni nehezen tudsz (felszerelés, oktatótó hely...), de ne add fel.
2015. szept. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de ahogy elolvastam, úgy értelmezem, hogy A, B és C kategóriás jogsi IS mindenképpen kell, akkor is, ha csak elméletet szeretnék oktatni.


Tetszene a gyakorlati oktató státusz is, de ott elég szigorúak az egészségügyi előírások, és az nálam problémás.

2015. szept. 4. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!