Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez szerintetek figyelemfelhívó...

Ez szerintetek figyelemfelhívó dudálás volt?

Figyelt kérdés

Főúton haladva nagy ívben akartam kanyarodni.

Szemből nem jött senki, elkezdtem indexelni, de láttam a tükörben,hogy egy S Merci előzi a mögöttem lévőket folyamatosan, és bár úgy relatíve messze volt, de gyorsan jött, tehát gondoltam nem kanyarodok, megvárom míg engem is megelőz.

De ahogy indexeltem ő elkezdett kicsiket dudálni, de folyamatosan.

Egy nagyon kicsit le is lassított (olyan 130-ról 110-re kb., bár nincs traffipax a szememben) aztán elhaladt mellettem is/leelőzött, én pedig ezután bekanyarodtam.

Hirtelen az volt az első gondolatom,hogy a f***nak kell dudálnod, de később eszembe jutott,hogy ez inkább figyelmeztetés volt?

Mert nekem eszembe nem jutott a tükörbe nézni, inkább rutinból néztem bele/megszokásból, de kezdő sofőrként lehet behúzom elé, meg belegondolva, a legtöbben tényleg csak azt nézik,hogy szemből nem jön senki, lehet menni (logikus lenne), miközben lehet,hogy valaki már régóta előz.

Ez a Mercédesz vagy 10 autót leelőzött, úgyhogy már benne volt egy ideje, neki volt elsőbbsége.


2015. szept. 20. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért dudált, hogy ne kanyarodj ki elé. Ettől még természetesen egy s3ggfej, mert nem előzünk 130-al kocsisort főúton, pláne nem ha kanyarodási lehetőség van az úton.


De jól tette, mert különben befordulsz elé.


Amúgy halkan jegyzem meg, hogy MINDIG tükörbe kell nézni (pont az ilyen esetek miatt) kanyarodás előtt.

2015. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem fordultam volna elé, mert láttam,hogy jön, csak indexeltem.

De előbb vettem észre, és csak aztán dudált, ha csak a dudálás által veszem észre, akkor úgy belém jön 130-al mint annak a rendje.

2015. szept. 20. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, necces helyzet volt.

Neked a tükörbe kell nézni kanyarodás előtt, meggyőződni a biztonságos kanyarodás lehetőségéről.

A Mercedes vezetője egyértelműen szabályt sértett.

Lakott területen kívül megengedett hangjelzéssel jelezni az előzési szándékot, sőt a leírthoz hasonló helyzetekben ajánlott is.

Csakhogy az előzésnek vannak feltételei, amelyeket be kell tartani, illetve vannak helyzetek, amikor tilos előzni.

Tilos előzni olyan járművet is, amelyik balra jelez - kanyarodik, vagy előzni akar, vagy szimplán elfelejtette kikapcsolni az indexet, bizonytalan a helyzet tilos balról megelőzni, az ilyen jármű jobbról előzhető, ha ott van elegendő hely.

2015. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg besz*rt a csávó, mert ugye el kellett volna engedjen téged, ha időben indexeltél, csak ha valóban ilyen gyorsan ment, akkor esélye sem volt lelassítani (gondolom nem is nagyon akart), ezért dudált, hogy nehogy ne vedd észre, mert abból csúnya csattanás lett volna. Sajnos vannak ilyen hülyék.
2015. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!