Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan, aki vezetés közben...

Van olyan, aki vezetés közben akkor is indexel amikor senki sincs a közelben?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Csak akkor, ha irányváltoztatásra készülök.

Például sötétben a mellékutcában a sarkon lelépni készülő gyalogost lehet hogy nem látom, de ő láthatja az indexemet.


Remélhetőleg csak ilyen emberek vannak.

Az irányjelző kezelése jó esetben reflexből megy. Egy adott forgalmi helyzetben ha kell, az ember már odafigyelés nélkül kapcsolja, nem nézeget mindenfelé, hogy van-e valaki a közelben.

Ugyanolyan, mint a biztonsági öv. Ha beültem, bekapcsolom, ennyi. Már nem is tudatos, annyira része az indulásnak, mint az, hogy mielőtt leülsz a WC-re, letolod a gatyádat.

2015. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy igen.
2015. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"nem nézeget mindenfelé, hogy van-e valaki a közelben."

Remélem hogy nincs jogosítványod..

2015. okt. 18. 21:49
 4/19 lupara ***** válasza:
96%
Irányváltáskor minden esetben kell indexelni,független attól,vannak -e a közelben.Ha valakit kerülnöm kell kihalt országúton,akkor is.(Beérhetnek,stb).Az akadály észrevételétől számitva automatikusan kapcsoljuk az irányjelzőt,tükörhasználattal egybekötve.Ha lehet kerülünk,ha úgy adódik várunk sorunkra,kitett irányjelzővel.
2015. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, ne ragadd ki a mondatrészt a szövegkörnyezetből. Nyilván arra utalt, hogy nem azzal foglalkozol kanyarodás előtt, hogy van-e ott valaki, akit érdekelhet az indexelésed.


Mivel nulla erőfeszítést jelent indexelni, én is mindig használom, ha olyan manővert hajtok végre, aminél a KRESZ előírja. Hiszen bárhol lehet olyan gyalogos vagy index nélkül elindulni készülő gyalogos, aki nem igazán esik bele a látóterembe.

2015. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, nekem már akkor jogosítványom volt, amikor te még a papával közös nadrágban jártál. Ne oktass engem, különösen akkor, ha alapvető szövegértelmezésre nem vagy képes. Tudod hogy nevezik az ilyet? Funkcionális analfabéta.
2015. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Attól még hülyeség az amit írtál.

[link]

2015. okt. 18. 23:10
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Miért, az nem érvelés hiba, hogy kiragadsz egy mondatot más mondandójából? :D

De ha már itt tartunk, az nem személyeskedés, hogy "Remélem hogy nincs jogosítványod.."? (És ezt még csak nem is kiragadtam, ennyi volt az összes mondanivalód.)

Szerintem a viselkedésed a troll definíciójába pont beleillik.

2015. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis utcában lakom, ahol a ház kapuján kilépve balra van egy másik kis mellékutca, és a legtöbb autó, ami a mi utcánkban jön, elkanyarodik rajta. Gyalog vagy bringával indulok, és mindig nézem, hogy indexel-e az autó, ha jön, mert ha indexel, akkor mehetek ki az úttestre, ha meg nem indexel, akkor nem.


Na most a tapasztalat szerint ha nincs más autó a közelben, az autósok 90-95%-a nem indexel. Konkrétan meg szoktam döbbenni, amikor néha látok egy-egy indexelő autót.

2015. okt. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

(A kérdésed és a 3. sorszámnál levő kommented összevetése pedig mosolygós reggelt okozott. Hétindítónak, köszönöm!)

2015. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!